Osmáky čekají dva turnaje. První odehrají doma, ve druhém se postaví mezinárodní konkurenci

Zuzana Spurná
O L O M O UC - Osmáky čekají pestré dva víkendy. V tom prvním hostí domácí turnaj, kde se sejdou týmy napříč republikou. O týden později vyrazí do Kuřimi, která bude už podruhé jejich azylem pro další domácí turnaj. Tam ale Hanáky tentokrát čeká mezinárodní konkurence. Na jihu Moravy se utkají nejen s Pardubicemi nebo brněnskými Warriors, ale třeba i Slovanem Bratislava nebo trenčínskou Duklou či Vienna Capitals. Právě v Kuřimi se Olomouckým na konci uplynulého ročníku dařilo a rádi by na úspěch navázali.

Olomoučtí osmáci si během letní přípravy zahrají hned dva domácí turnaje. Jen jeden z nich ale odehrají na vlastním hřišti. O víkendu 12. a 13. srpna se uskuteční dvoudenní turnaj v „plecharéně“ a složení bude opravdu zajímavé. Pozvání přijali zlínští Berani, královéhradecký Mountfield, Havířov, ale také Moravské Budějovice nebo Plzeň.

Hrát se bude systémem 2 x 20 minut, a to každý s každým. Na úvod se tak už v sobotu ráno přestaví domácí, kteří vyzvou havířovský Azet. Odpoledne se pak postaví Zlínu a trojici utkání uzavřou duelem s Plzní.

I v neděli začnou kohouti už ráno a postaví se českobudějovickému Motoru. Tečku za svým působením na turnaji udělají zápasem s Hradcem Králové kolem poledne.

Sobota 12. 8.
9:00 AZ Havířov – Olomouc

10:15 Berani Zlín – HK Mountfield Hradec Králové
11:30 Motor České Budějovice – Škoda Plzeň
12:45 HC Olomouc – Berani Zlín
14:00 Škoda Plzeň – AZ Havířov
15:15 HK Mountfield Hradec Králové – Motor České Budějovice
16:30 Škoda Plzeň – HC Olomouc
17:45 Motor České Budějovice – Berani Zlín

Neděle 13. 8.
9:00 HC Olomouc – Motor České Budějovice

10:15 Škoda Plzeň – HK Mountfield Hradec Králové
11:30 AZ Havířov – Berani Zlín
12:45 HK Mountfield Hradec Králové – HC Olomouc
14:00 AZ Havířov – Motor České Budějovice
15:15 Škoda Plzeň – Berani Zlín
16:30 AZ Havířov – HK Mountfield Hradec Králové

O necelých čtrnáct dní později čeká osmáky další turnaj, tentokrát ale využijí azylu v Kuřimi, kde už po skončení minulé sezóny odehráli jeden úspěšný turnaj. Tentokrát ale půjde i o mezinárodní konkurenci. Pozvání na turnaj přijal Slovan Bratislava nebo vídeňští Capitals. Mezi slovenskými zástupci nebude chybět ani Trenčín, z tuzemských týmů se pak na turnaji představí také brněnští Warriors nebo Pardubice.

I v Kuřimi se bude hrát systémem 2 x dvacet minut a každá část se bude bodovat zvlášť. Olomouc odstartuje turnaj už v pátek 25. srpna zápasem s brněnskými Warriors. V sobotu dopoledne se pak postaví Pardubicím, později Slovanu Bratislava a trojici utkání doplní souboj s vídeňskými Capitals. V neděli dopoledne se pak Olomouc postaví Trenčínu. Následovat budou zápasy o umístění, ale také boje o bronz a finále. Celý turnaj pak zakončí slavnostní vyhlášení.

Pátek 25. 8.
16:00 HC Olomouc – HCM Warriors Brno