Juniorka v Českých Budějovicích prohrála

Daniel Fekets
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Ani druhé utkání olomoucké juniorky ve skupině o udržení vítězné nebylo. Hanáci sice na jihu Čech po prvním dějství vedli, poté se ovšem prosazovali pouze domácí.

FOTO: Marie Nezbedová

Začátek první třetiny větší šance nenabídl. Olomouc se mohla dostat do hry díky přesilovce, avšak početní výhodu využít nedokázala. V 17. minutě pádil úplně sám na hostující branku Kusak, který byl podražen, a proto bylo nařízeno trestné střílení, které brankář Münch zneškodnil. Čtrnáct vteřin před sirénou tak Mora trestala, ujala se utažená střela Matěje Smýkala z pravého kruhu.

Po necelých pěti minutách ve druhé třetině Motor stav srovnal. Pitel si zpoza brány šikovně všiml zcela volného Adama Sochora, jenž touš propasíroval mezi betony. České Budějovice byly rázem při chuti a blízko ke vstřelení gólu měl Hoch, který trefil tyč. Závěr druhé dvacetiminutovky patřil Jihočechům, kteří skórovali hned dvakrát. Nejprve přečíslení dvou na jednoho využil Radek Tomas, následně se prosadil i Michal Kusak.

Kohouti se zápasem chtěli něco udělat, jenže ve 44. minutě znovu inkasovali. Po krásné akci na jeden dotek těsně před brankovištěm přesně zamířil Ilarion Kuprijanov. V dalším průběhu třetí třetiny už žádná branka nepadla, a tak zisk tří bodů slaví českobudějovický Motor.

HC MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE - HC OLOMOUC 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Sochor (Pitel, Bystřický), 37. Tomas (Hoch, Kusak), 38. Kusak (Humeník), 44. Kuprijanov (Kusak, Humeník) - 20. Smýkal (Belan, K. Drábek).

HC Motor České Budějovice: Mařík (Maleček) – Vachun, T. Tůma, Willmann (A), Placek, Bystřický, Gřegořek – Kusak, Kuprijanov, Humeník – Tomas, Hoch, Mar. Kříž (A) – Sochor, Pitel (C), Aulický – Lev, Šimon.

HC Olomouc: Münch (Čerbák) – Panáček (C), Ad. Drábek (A), P. Sedláček (A), Šabatka, Stratil, Compel, Růžička – Burkov, Tomeček, Bošek – Koudelný, Turek, Šotkovský – Smýkal, K. Drábek, Belan – Pastrnek, Neoral, Havel.