Olomouc podala oficiální stížnost na výkon rozhodčích Laciny a Součka

Klub
O L O M O U C – HC Olomouc byl nespokojen s výkony rozhodčích v pátečním zápase se Zlínem, a proto podal oficiální stížnost na hlavní arbitry tohoto duelu Petra Lacinu a Štěpána Součka. Ti podle něj svým řízením hrubě ovlivnili vývoj utkání. Kromě toho se vedení olomouckého klubu rozhodlo sudího Lacinu vetovat.

„Utkání se Zlínem bylo podle mě odpískáno velice špatně na obě strany, se spoustou chyb, které z mého pohledu hrubě ovlivnily zápas. Za předvedený výkon by se rozhodčí mohli stydět i v žákovské soutěži. Navíc podle reakcí trenérů a hráčů, kteří se během zápasu snažili komunikovat s rozhodčími, se k nim pan Lacina choval natolik arogantně a povýšeně, jako kdyby měl odpískáno patnáct mistrovství světa a čtyři olympiády," prohlásil Erik Fürst, generální manažer HC Olomouc.

"Podáváme proto stížnost na oba hlavní rozhodčí. Rozhodli jsme se také využít našeho práva vetovat rozhodčího. Bohužel můžeme vetovat pouze jednoho, proto jsme se rozhodli vetovat pana Lacinu,“ doplnil.