Áčko zkouší nové útočníky. O místo se poperou Robin Soudek a Jan Eberle

Klub
O L O M O U C – Čerstvé zprávy se upekly v olomoucké kabině těsně předtím, než nový kouč Zdeněk Venera poprvé přivedl na led své svěřence. K tvářím, které mohli fanoušci vidět již během suché letní přípravy, totiž přibyly dva nové přírůstky. Na zkoušku přicházejí útočníci Robin Soudek a Jan Eberle.

Robin Soudek, útočník, 23 let

Třiadvacetiletý forvard Robin Soudek je odchovancem českobudějovického hokeje. Ovšem již záhy, a to ve svých šestnácti letech, se vydal za Atlantik. Objevil se jak v Kanadě, tak v Americe, dá se proto očekávat, že Soudkovi nebude tvrdá a přímočará hra cizí. V letech 2008-2012 hrál v juniorské kanadské soutěži WHL, kde vystřídal celkem čtyři týmy. V jednom z nich, Victoria Royals, se dokonce potkal s Lukášem Králíkem.

V sezóně 2012/13 následoval přesun do svých mateřských Českých Budějovic, za které si v 11 zápasech zkusil, jaké to je hrát českou nejvyšší soutěž. Obratem však následovala cesta zpět za „velkou louži“. V podobě tří zápasů okusil tzv. farmu, neboli AHL. Zbytek sezóny však strávil v kanadské CHL, loňskou sezónu pak strávil naopak v americké juniorské soutěži – ECHL.

Hráčský profil Robina Soudka naleznete zde.

Jan Eberle, útočník, 26 let

Jan Eberle je o tři roky starší než Robin Soudek a stejně jako on si také vyzkoušel angažmá v zámoří, i když zdaleka ne do takové míry jako druhá nová tvář v olomouckém týmu. Většinu své kariéry spojil Eberle se svým mateřským klubem z Kladna. Za mořem se ukázal v sezónách 2006/07 a 2007/08, když oblékal dres Seattle Thunderbirds v kanadské juniorské soutěži WHL.

Od ročníku 2008/09 však pravidelně hraje v dresu Kladna, vidět jste jej však mohli i v jiných týmech, které jeho služby využívaly v rámci hostování či střídavých startů. Před dvěma lety pomáhal v Českých Budějovicích, v loňské sezóně se zase částečně podepsal pod litvínovský titul. V play-off odehrál za Vervu jedno utkání.

Hráčský profil Jana Eberleho naleznete zde.