Anketu „Kohout měsíce“ v březnu ovládl David Ostřížek!

Redakce
O L O M O U C – Ani v březnu vás během bojů o vstupenku mezi elitu neochudíme o výsledky vašeho hlasování v anketě „Kohout měsíce“. Tentokrát jste rozhodli o tom, že ocenění pro nejlepšího hráče měsíce získá třinecká posila ve službách Mory David Ostřížek. Mladému útočníkovi se dařilo už v základní části a po nucené přestávce se do vyřazovacích bojů a barážových zápasů vrátil snad v ještě lepší formě. Co na své ocenění říká?

Během nejdůležitějších částí sezóny se stal klíčovým hráčem olomoucké Mory a vy, fanoušci Mory, jste ho za to náležitě odměnili. Řeč je o Davidu Ostřížkovi, který v dresu Kohoutů sbírá jeden bod za druhým. Zaslouženě se tak stal březnovým Kohoutem měsíce. „Jsem samozřejmě rád, hrajeme to pro lidi, takže mám radost. Dělám všechno pro to, aby se postoupilo a aby se v baráži uspělo,“ usmíval se David Ostřížek.

⇒ Útočník David Ostřížek

Ostřížek se dočkal 431 bodů. Tomáš Vošvrda, který se umístil na druhé příčce, získal o více než polovinu méně, a to 213 bodů. Třetí místo pak patří Michalu Vodnému se 192 body. „Nečekal jsem, že by to bylo až o tolik, o to větší radost mám. Play-off je moje soutěž, je to radost, takový svátek. Po tom zranění jsem byl myslím daleko víc nažhavený, než kdybych hrál celou sezónu,“ myslel si hráč s číslem 44 na dresu.

Úspěchy Olomouckých se odvíjely od velmi obětavé a týmové hry, těžko se tak vybírali nejplatnější hráči hanáckého kádru. Co říká posila z Třince na to, kdo se umístil na druhém a třetím místě? „Nepřekvapuje mě to, protože Vošvec (Tomáš Vošvrda) i Voďas (Michal Vodný) se na té špici celou sezónu tak nějak střídali. Vošvec je výborný gólman, to samé Hally (Tomáš Halász) a Voďas, ten zase dostává lidi tím, jak bojuje, padá do střel, většinu sezóny sbíral body a baví lidi tím, jak jde do toho po hlavě,“ chválil své spoluhráče hokejista, který v loňské sezóně vypomáhal Třebíči.

Po několika zápasech základní části vyřadilo mladého útočníka ze hry nepříjemné zranění a vypadalo to, že pro něj sezóna skončila. Ostřížek se ale poměrně překvapivě stihl vrátit těsně před začátkem vyřazovacích bojů, a to ve výborné formě, což sám možná nečekal. „Upřímně? Nečekal. Držel jsem se hesla, že je to všechno v hlavě, budu pozitivní, a i když to bude bolet, tak to nějak přetrpím. Tolik času, kolik jsem strávil v posilovně, jsem snad předtím nestrávil za celou sezónu. Myslím, že se mi to vyplatilo. Musím to zaklepat, ale zatím je to dobré,“ nechtěl nic zakřiknout třiadvacetiletý Kohout.

Ostřížek se během sezóny posunul do první formace mezi dva z nejzkušenějších hráčů olomoucké kabiny, Pavla Selingra a Radima Kucharczyka, a vypadá to, že toto spojení vyhovuje všem třem útočníkům. „Je radost s nimi hrát. Jsou to zkušení borci, co mají něco za sebou. Když jsme dali gól, tak to byla většinou pěkně sehraná akce. Kluci jsou zodpovědní dozadu i dopředu, ví, kde, co, jak. Dávají si přihrávky přesně na hůl, takže já si nemám na co stěžovat a jsem rád, že s nimi hraju,“ vážil si svých parťáků.

S Radimem Kucharczykem, se kterým hraje po celou sezónu, tvořili nebezpečnou dvojici. Zdálo se, jako by o sobě dva útočníci věděli téměř pokaždé, když Ostřížek většinou skóroval a Kucharczyk u gólové situace asistoval. „Ráďa (Radim Kucharczyk) má střelecky sice dva góly, ale pět nahrávek, takže on to odedře. On je dříč, a když mu tam něco spadne, tak je to na něm vždycky vidět. Pak je o level výš, vždycky když dá třeba pěknou nahrávku, tak ho to hrozně zvedne a je to na něm opravdu poznat,“ popisoval olomoucký centr.

Kohouti byli před baráží považování za nejslabší článek čtveřice bojující o extraligovou příslušnost. Hanákům se ale v bojích o postup prozatím daří, což širokou hokejovou veřejnost překvapuje. Mají Olomoučtí pocit, že si na ně po úvodních kolech baráže dávají soupeři větší pozor?

„To je těžké hodnotit, protože každý chce v baráži uspět. Pro extraligové týmy je to boj o přežití a pro nás je to hra o výsluní, o nepředstavitelnou fantazii. Myslím, že kdyby se postoupilo, byl by to obrovský lauf. Nepřijde mi, že by si na nás začali dávat větší pozor, myslím, že o to líp se proti nám snaží hrát, jako třeba Kladno, kde jsme byli dvě třetiny jako na kolotoči a můžeme být rádi, že jsme si odvezli aspoň bod. My jsme si ale dokázali už v těch prvních zápasech, že se dá hrát s každým, držíme se toho a jdeme si za tím,“ dodal závěrem.

Kohout měsíce března – TOP FIVE

1. David Ostřížek             431 bodů
2. Tomáš Vošvrda              213 bodů
3. Michal Vodný               192 bodů
4. Rostislav Marosz           108 bodů
5. Tomáš Halász                94 bodů

Jednotlivé měsíční výsledky se sčítají tímto způsobem: první místo v měsíčním bodování = 10 bodů, druhé místo = 9 bodů atd.

Kohout sezóny – průběžné pořadí do 10. místa

1.  Tomáš Halász              46 bodů