Bohužel jsme pořád na dostřel, řekl zklamaně Jiří Ondrušek

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Jen čtyři týmy nejvyšší soutěže oblékly v úterý zápasové dresy. Mezi nimi i Hanáci, kteří nastoupili k dohrávce s Hradcem Králové. Utkání s Mountfieldem se ale pro Kohouty nevyvíjelo dobře už od prvních sekund, kdy záhy po úvodním buly inkasovali. Na první branku sice ještě zvládli odpovědět, pak ale listinu střelců rozšířili jen královéhradecká jména. Nechybělo ale moc a mohl být mezi úspěšnými střelci i Jiří Ondrušek, který byl na konci utkání vyhlášen nejlepším hráčem.

Špatný vstup do utkání, kdy po pár vteřinách inkasovali, dokázali Kohouti ještě v první třetině napravit a vyrovnat, pak se ale trefovali do sítě jen hosté. Šanci na otočení skóre měl téměř v polovině utkání Jiří Ondrušek, trefil ale jen horní tyč Kacetlovy branky. „Byla to střela z vrcholu kruhu a gólman to lapačkou vytáhl na břevno. Je to stejné jako metr vedle, teď je to celkem jedno,“ smutnil olomoucký obránce.

⇒ Obránce Jiří Ondrušek

A právě nastřelená tyčka byla jedním z důležitých okamžiků utkání. Kdyby puk skončil v brance, mohl zápas vypadat jinak. „Samozřejmě, že bychom hráli uvolněněji, možná bychom se líp cítili, protože v koncovce se dlouhodobě trápíme. Na kdyby se ale nehraje,“ litoval.

Hanákům se proti Hradci Králové nedaří dlouhodobě. Proč je pro Olomouc Mountfield tak tvrdým oříškem? „Mají technicky hodně šikovné mužstvo a mně připadá, že proti nim strašně propadáme. Když jedou dva na jednoho, tři na dva, dávají z toho góly, což u nás tak není. U nás to skončí na první hokejce, když si nahrajeme. Hradec to proměňuje a nás to sráží,“ hledal hlavní rozdíly hokejista s číslem 23 na dresu.

Nad předchozími devíti porážkami ale Kohouti před utkáním rozhodně nepřemýšleli. „Věděli jsme, že se nám proti nim dlouhodobě nedaří, ale kolik je to zápasů, to jsme nepočítali. Chtěli jsme s nimi bodovat, říkali jsme si, že nesmíme propadat, ale výsledek toho byl, že hned na začátku jeli dva na jednoho a dali nám gól. Pak si můžeme říkat, co chceme, ale takhle úspěšní nebudeme,“ měl jasno.

Hanáci Mountfield ve druhé a třetí třetině několikrát zatlačili, na branku to ale nestačilo. „To je přesně náš problém. Máme výkyvy, kdy zmáčneme soupeře, ale nevytěžíme z toho gól, následně uděláme hloupý faul nebo se propadneme, soupeř nám dá gól nebo dva a zase se držíme za hlavy, jak jsme hráli dobře a jaká je to škoda,“ řekl zklamaně olomoucký odchovanec.

Prohra s Východočechy mrzí o to víc, že šlo o dohrávku, která mohla olomouckým hokejistům pomoci poskočit v tabulce trochu výš. „Věděli jsme, jak vypadá tabulka, ale pořád jsme si říkali, že dva zápasy k dobru máme. Chtěli jsme to potvrdit, ale vidíme, že jsou nám dohrávky k ničemu,“ věděla stálice obrany Kohoutů.

Nepříjemné období nejistoty tak pokračuje a dva další zápasy, s trápícími se Pardubicemi a Karlovými Vary, budou pro Hanáky hodně důležité. „Proti Pardubicím se uvidí, jestli budeme hrát o baráž nebo ještě o desítku. Zápasy s Pardubicemi i Vary jsou zlomové. Jsou to v podstatě stejná utkání, ale o to víc jsme chtěli uspět proti Hradci, abychom Pardubicím a Varům trochu uskočili a je to zlomilo. Bohužel jsme ale pořád na dostřel,“ dodal bek, který byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání proti Hradci Králové.