Byl bych radši za tři body, nechal se slyšet dvougólový Jakub Herman

David Jahoda
O L O M O U C – Mužem zápasu na olomoucké straně byl v zápase proti brněnské Kometě vyhlášen útočník Jakub Herman. Ten se v extralize poprvé střelecky prosadil, ba co víc, přidal i druhou kuriózní branku. Jak ale sám poznamenal, více by ho hřálo vítězství nad moravským rivalem. „Škoda, že jsme pro naše příznivce nevybojovali tři body,“ mrzelo útočníka Kohoutů.

Útočník Jakub Herman v bouřlivém střetnutí s brněnskou Kometou dvakrát zajistil svému celku vedení, ovšem ani to k pátému bodovému zisku za sebou nestačilo. Herman se v první třetině zapsal mezi extaligové střelce poprvé v kariéře, pak přidal druhý gól, o němž zprvu nevěděl.

„Ani jsme nevěděl, že jsem dal dva góly. Věděl jsem o jednom, o druhém jsem se dozvěděl až teď od vás. Bohužel jsme prohráli a mé góly bych raději vyměnil za tři body. Chtěli jsme vyhrát, abychom se na Kometu dotáhli, ale ona nám ještě v tabulce utekla,“ konstatoval Herman.

⇒ Útočník Jakub Herman

Druhý gól si Brňané dali sami, ale tím, že se puku jako poslední z Kohoutů dotklo právě číslo 71, nebylo co řešit. I druhá branka Mory patřila Hermanovi. Jenže i rozhodčí to zprvu viděli jinak. „V prvním momentě jsem chtěl nahrávat Márovi Lašovi, pak jsem ale viděl skulinku mezi nohama brankáře, tak jsem vystřelil. Ale měl jsem za to, že jsem nastřelil tyčku a Mára to dorazil. Ale že to byl můj gól, to jsem netušil,“ popisoval situaci u své druhé trefy.

Jakub Herman se své první a následně i druhé extraligové trefy dočkal ve svém sedmém zápase letošní sezóny. „Už jsem si na gól myslel v minulých zápasech, ale nechtěl jsem se sám dostat pod tlak. Šel jsem tomu naproti, věděl jsem, že to musí přijít. Jsem za ty góly rád. Teď se toho jen musím držet. Hlavní ale je, aby se dařilo týmu. A když se bude dařit týmu, bude se snad dařit i mně,“ řekl bývalý mládežnický reprezentant.

Hanáci byli Kometě vyrovnaným soupeřem, první dvě třetiny možná herně tahali za delší konec provazu. Proč si tedy nakonec Brno odvezlo plný bodový zisk? „Dvakrát jsme byli ve vedení, jenže oni to následně vyrovnali, a potom dali gól na 3:2. Nevím, co se stalo, možná nás ten gól uspal. Následně už jsme se nedostali do žádného tlaku. Asi největším problémem ale bylo to, že nám vůbec nešli přesilovky. Jak my, tak oni jsme měli hodně přesilovek, ale nedokázali jsme toho využít. Nevytvořili jsme si tlak, nedostávali jsme se do střelby. A gól na 4:2 pro Brno, to byl úplný hřebíček do rakve,“ uznal „Hermoš“.

V poslední části se už ani Kohoutům nedařilo vytvořit potřebný tlak, který by dostal modrobílé do úzkých. Podle Hermana to však nebylo o lepší fyzické síle „Komeťáků“. „Bylo to spíš v hlavách. Brno vedlo 4:2, už chtělo zápas urvat pro sebe. Sedm minut před koncem, kdy jsme měli vytvořit největší tlak, jsme se dostali do oslabení. A to už byl úplný konec,“ vyjadřoval se k důležitým momentům utkání.

⇒ HC Kometa Brno
Už dopoledne v den zápasu bylo moravské derby vyprodané. O to více Hermana mrzelo, že naplněná plecharéna nemohla sledovat výhru Kohoutů. „Určitě jsme počítali s tím, že tu bude super atmosféra. Jak my, tak Kometa máme vynikající fanoušky. Škoda, že jsme pro naše příznivce nevybojovali tři body,“ litoval přerovský odchovanec.

Když hráli v minulých zápasech Olomoučtí v herní pohodě, lepilo jim to. Ovšem tentokrát to byl opak. „Takový je hokej a někdy je i o štěstí, a tentokrát proti Brnu se to k nám příliš neodráželo. Musíme se připravit na neděli a třeba, když tomu půjdeme naproti, se puky budou odrážet právě k nám,“ pravil Herman s nadějí před střetnutím s Pardubicemi.