Byl jsem rád, že mě soupeř zasypal střelami, pochvaloval si Tomáš Halász

Miroslav Fantal
O L O M O U C – Na konci června potkala gólmana Tomáše Halásze nepříjemná událost, když si na fotbalovém turnaji s fanoušky poranil kotník. Na led tak poprvé šel až minulý týden a proti Havířovu si odbyl svou letošní premiéru. A nevedl si vůbec špatně. Proti nováčkovi soutěže předvedl celkem 31 úspěšných zásahů a za svá záda pustil pouze jednu střelu v závěru utkání.
⇒ Brankář Tomáš Halász

Olomoučtí hokejisté nezačali zápas vůbec dobře a v prvních dvaceti minutách nechali nováčkovi soutěže na ledě dostatek prostoru. Strážci domácí klece to však vůbec nevadilo. „Začátek zápasu byl těžký, ale byl jsem rád, že mě soupeř zasypal střelami. Začal jsem si poté hodně věřit,“ uvedl brankář Tomáš Halász, který soupeři v první třetině skórovat nepovolil.

Od druhého dějství na ledě existovalo už jen jedno mužstvo. Hanáci potvrdili roli favorita a soupeře nakonec přehráli velkým rozdílem 6:1. Jediná inkasovaná branka přišla až v závěru duelu, třiadvacetiletého gólmana dělily od čistého konta pouhé dvě minuty.

„Ani jsem to tak nevnímal. Spíše jsem rád, že mi vydržel kotník celý zápas bez problému. Na konci letní přípravy jsem měl menší zranění. Stále to sice bolí, ale dá se s tím již hrát. Pro mě je velmi pozitivní, že jsem mohl odchytat celé utkání. Škoda jedné inkasované branky, někde se po buly stala chyba. Ale to nevadí, vyhráli jsme 6:1,“ pochvaloval si košický rodák, jemuž zranění kotníku znemožnilo zahájit přípravu na ledě společně s mužstvem na konci července.

Celá nepříjemnost se mládežnickému reprezentantovi Slovenska stala v závěru suché přípravy na fotbalovém turnaji. „Na turnaj s fanoušky jsem se těšil, protože mám rád fotbal. Ve druhém zápase jsem ale nešťastně došlápl a udělal jsem si výron. I takové věci se bohužel stávají,“ připomněl.

„Měl jsem dlouhou pauzu mezi létem a mým prvním zápasem. První tři týdny přípravy na ledě jsem musel vynechat,“ pokračoval gólman s přezdívkou „Hally“.

⇒ Tomáš Halász si proti Havířovu připsal 31 zásahů

Nyní už Tomáš Halász s mužstvem naplno trénuje, třítýdenní výpadek z tréninku jako handikep nepovažuje. „To si nemyslím, trenéři mě tu už znají. Podle mě jsem chytal docela dobře, přestože to bylo moje první utkání. Pomalu se do toho dostávám. Doufám, že se o místo jedničky pobijeme,“ věří gólman, který loni za Kohouty nastoupil do dvaadvaceti zápasů.

O místo jedničky se nyní třiadvacetiletý hokejista popere s Tomášem Vošvrdou, který na Hanou přišel v květnu jako náhrada za Jana Lukáše. „Konkurenci mívám od malička, takže jsem na to zvyklý. Když jsem byl v Košicích, tak jsem chytal za reprezentaci U17, další gólman za U18 a gólman juniorky za dvacítky. Nikdy jsem nezažil sezónu, že bych byl jednička a v klidu si chytal. Nemám problémy s konkurencí,“ prozradil Tomáš Halász, jenž má ve statistikách čtyři odchytaná utkání za mládežnické reprezentace Slovenska.

Ve čtvrtek se Olomouc vydá podruhé v přípravě na kluziště soupeře, v tradičním přípravném zápase vyzve slovenskou Skalicu. „Na Slovensko se vždy těším. Od začátku sezóny jsem ještě nebyl doma, nevyplatí se mi to. Doufám, že Skalicu porazíme. Stále je to totiž extraliga a já jim chci dokázat, že první liga v Česku je lepší,“ uzavřel Halász.

Petr Fiala k šarvátce Kucharczyka: Pokud někomu něco uděláte, musíte čekat odvetu

Ve třetí třetině došlo v jinak klidném utkání na pěstní souboj mezi domácím Kucharczykem a hostujícím Krislem. Celé situaci předcházelo vzájemné osekávání obou hokejistů, které vyústilo v nesportovní zákrok olomouckého útočníka.

„Dověděl jsem se, že Radim sprostě fauloval, takže hostující hráč si to s ním jel vyřídit. A tím, že shodil rukavice, obdržel také vysoký trest. V opačném případě by dostal pět minut jen náš hráč. Radim se sice už prát nechtěl, ale docela mu nandal. Pokud někomu něco uděláte, musíte čekat odvetu. Doufám, že to tímto skončilo a v příštím přátelském nebo ligovém utkání se nic nestane,“ řekl po utkání trenér Hanáků Petr Fiala.

„Radim nám říkal, že nechtěl hráče udeřit. Mohl se mu klidně hned omluvit. Pak by možná i soupeř reagoval jinak.“

Foto: Eva Holásková