Byl to bojovný zápas, moc hokeje v tom nebylo, tvrdil Roman Rác

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Zápas s Vítkovicemi neproběhl zrovna tak, jak si Kohouti představovali. Hanáci sice poměrně brzy vedli, když se poprvé v letošním ročníku trefil Jakub Herman, hosté ale zvládli utkání otočit. Domácí sice ještě zvládli reagovat a snížit náskok Vítkovic zásluhou Jana Jaroměřského, tým kolem kapitána Olesze si ale vítězství vzít nenechal. Poprvé od návratu z marodky nastoupil do utkání i Roman Rác.

Ani zápas s Vítkovicemi Kohoutů nevyšel. Hanáci se sice dostali do vedení, Vítkovičtí ale dokázali velmi rychle reagovat a brzy zápas otočit. Olomouc pak sice dokázala náskok hostujícího celku ještě snížit, parta kolem kapitána Olesze ale pojistila své vítězství čtvrtou brankou. „Byl to bojovný zápas. Myslím si, že jsme byli lepší, ale bohužel tam Vítkovicím napadaly nějaké góly, díky kterým vyhrály,“ vrátil se k utkání Roman Rác.

⇒ Útočník Roman Rác

Kohouti kromě dvou zápasů během probíhajícího ročníku nepřekročili hranici tří vstřelených gólů. Jinak tomu nebylo ani v duelu s Vítkovicemi. „Na gól se strašně nadřeme. Málo se nám to odráží. Nevím, čím to je. Budeme na tom muset zapracovat a doufat, že se to co nejdřív otočí,“ měl jasno.

Hanáky také trápí velký počet vyloučení. V zápase s Vítkovicemi obdrželi Olomoučtí hned sedm trestů. Petr Strapáč byl navíc odeslán rovnou do kabin. „Nechali jsme se zbytečně vylučovat, hlavně v útočném pásmu, což byl z naší strany asi největší problém. Stojí to hrozně moc sil. Někteří hráči se tam strašně vydají a ostatní vypadnou z tempa. Hra je pak taková rozháraná. Z naší strany jsou ta vyloučení hrozná,“ uvědomoval si útočník nosící dres s číslem 89.

Pro Romana Ráce šlo o první zápas v nejvyšší soutěži po pauze vynucené zraněním. Olomoucký útočník se dostával do formy v druholigovém Novém Jičíně. Rozdíl mezi extraligou a druhou ligou je i podle slovenského forvarda značný. „Bylo to poznat, ale už jsem nějakou dobu trénoval, takže jsem se částečně adaptoval. Ještě to ale asi bude chvíli trvat. Extraliga je mnohem rychlejší a takticky na jiné úrovni. Hráči jsou silnější, šikovnější, je to velký rozdíl,“ prozradil.

Nově nastoupil Rác po boku svých dalších dvou krajanů, a to Juraje Mikúše a Františka Skladaného. Jak si slovenská trojice rozuměla na ledě? „Cítil jsem se dobře. Na tréninku nám to docela šlo, ale v zápase to nebylo ono. To utkání bylo dost bojovné, rozhárané a nebylo tam moc hokeje, alespoň v prvních dvou třetinách. Když jsme je pak museli zatlačit, bylo to lepší,“ tvrdil hráč, který v minulém roce oblékl i slovenský reprezentační dres.

Olomouc trápí marodka, a to především v zadních řadách, jak to ale bude s útočníkem Kohoutů, zatím jisté není. „Zatím jsme se o tom nebavili, ale doufám, že se dostanu nějak napevno do sestavy,“ věřil pětadvacetiletý hokejista.