Byl to pro mě vcelku hodně nostalgický zápas, svěřil se po utkání Michal Broš

Jan Matúš
O L O M O U C – Ve čtvrteční předehrávce proti Mladé Boleslavi se vrátil na místo svého začátku odchovanec olomouckého hokeje Michal Broš, který se postavil proti Olomouci v dresu Bruslařů. Návrat do rodné Olomouce však dlouholeté opoře pražské Sparty zhořkl, když jeho tým podlehnul Hanákům 3:5. „Olomouc do tohoto střetnutí dala úplně vše a myslím si, že tři body zaslouženě zůstaly na Hané,“ složil poklonu svému čtvrtečnímu soupeři.

Mora nastoupila na prvoligového lídra ve velkém stylu, když se Hanákům povedlo zaskočit mladoboleslavské hokejisty velice aktivním přístupem, z čehož nakonec vyplynuly dva rychlé góly v síti Valenta. „Olomouc byla od začátku lepší. Domácí nastolili vysoké tempo hry, které jsme nedokázali zachytit, ale i při takovém rozpoložení jsme stále měli naději něco s vývojem utkání udělat. Hlavně nás hodně držel brankář, který znovu pokryl velké množství šancí domácích,“ litoval promarněného začátku Michal Broš.

Mladá Boleslav se však dokázala vrátit do utkání, když se postupně Bruslařům povedlo vyrovnat stav utkání. Nerozhodný stav však nevydržel moc dlouho, když se po druhé trefě Středočechů dokázali opět prosadit Hanáci, kteří využili nabídnutou přesilovou hru. „Chyběla nám větší zodpovědnost, a hlavně také bojovnost, abychom v Olomouci urvali nějaké body,“ popisoval nejdůležitější faktory, které chyběli svěřencům Františka Výborného v duelu proti Olomouci.

David Výborný však v zápětí dokázal zaskočit svým zakončením domácího Halásze, a na světelné tabuli tak znovu svítil nerozhodný stav. „Díky této trefě jsme se dostali zpět do zápasu, ale byli to nadále domácí, kteří byli v lepší psychické pohodě a to také nakonec vyústilo ve čtvrtou trefu Olomouce, kdy se na nás valil jeden útok za druhým, a v té chvíli nebyl zrovna čas řešit, kdo je vlastně na koni a kdo není,“ řekl o důležitých momentech třetí třetiny sedmatřicetiletý útočník.

Olomouc tak zvládla utkání proti vedoucímu týmu prvoligové tabulky, a Michalu Brošovi tak zhořknul návrat na olomoucký led, na který se vrátil po dlouhých šestnácti letech, kdy zde odehrál celou extraligovou sezónu, ve které si tehdy ve 50 utkání připsal 27 bodů za 13 gólů a 14 asistencí. „Myslel jsem na to už před zápasem a je to už 16 let co jsem pryč, kdy jsme zde působili ještě s Ondrou Kratěnou a Honzou Tomajkem v jednom útoku,“ vzpomínal na doby, kdy trio K+B+T úřadovalo nejdříve v dresu olomoucké juniorky a následně také v jeho A-týmu.

Zápas měl tak pro Michala Broše velmi zvláštní příchuť, když na olomoucký zimní stadion vrátil po tak dlouhé době. „Když jsem se byl rozcvičovat, tak jsem se byl proběhnou tady okolo zimáku, kde jsem se vlastně i tehdy chodíval rozcvičovat před zápasy, když jsem ještě působil v Olomouci. Byl to pro mě vcelku hodně nostalgický zápas“. Co však za dlouhých šestnáct let, kdy na Hané nepůsobil Michal Broš, zůstalo skoro stejné je olomoucký zimní stadion a i většina jeho realizačního týmu, která v plecharéně působí. „Potkal jsem zde stejné lidi, jako tehdy. I stejný doktor mně tu zašíval ret po utkání. Takže je to stále, jako bych tu byl včera, když jsem zde hrával,“ popisoval své dojmy hráč s číslem šest na zádech.

Na utkání také dorazilo Michalu Brošovi mnoho přátel a rodina a hlavně byl na tribunách i bývalý spoluhráč z útoku Jan Tomajko. Ke zkompletování staré trojky už chyběl pouze jeden článek, a to Ondřej Kratěna, který však musel odbíjet své povinnosti v Plzni. „Na utkání dorazilo mnoho mých přátel a i rodina a mě jen mrzí, že se jim nemůžu po utkání vysmát, a budou to vlastně naopak oni, kdo je po výsledku čtvrtečního duelu více spokojen“ svěřil se olomoucký odchovanec.

Za námi je tak duel prvních dvou týmů prvoligové tabulky, a hlavně také aspirantů na postup do baráže, který vidělo 1636 diváků na tribunách olomouckého zimního stadionu. „Bylo znát, že Olomouc má kvalitní mančaft. Je to pro nás nejlepší soupeř v první lize. My jsme si před zápasem říkali, a tak nějak věděli, co nás zde čeká, ale bohužel jsme vývoj utkání nechytili a Olomouc si zaslouženě došla pro všechny tři body. Myslím si však, že utkání mělo skvělý náboj a hlavně divákům se tento zápas musel líbit,“ dodal na závěr Michal Broš.

FOTO: www.bkboleslav.cz