Celkově zápas hodnotím pozitivně, prozradil Peter Zuzin

Karolina Martinková
O L O M O U C – Generálka před začátkem extraligy, přípravné utkání se Skalicou, Hanákům vyšla. Soupeře ze Slovenska porazili 5:2. Hned dvěma trefami se blýsknul útočník Peter Zuzin. „Doufám, že si výkon z tohoto zápasu přeneseme i do pátečního utkání se Slavií a zvítězíme,“ řekl k poslední výhře Kohoutů slovenský forvard, který jeden ze svých dvou gólů dával v oslabení.

Hanáci vstoupili do utkání se Skalicou aktivně a během prvních pěti minut se ujali dvoubrankového vedení. Skalici se sice podařilo snížit, díky aktivitě domácích ale oba týmy odcházely po prvních dvaceti minutách do šaten za stavu 3:1.

„První třetina nám vyšla, stejně jako v předchozích zápasech. Tentokrát jsme šance proměňovali, takže jsme měli výhodu a byli v pohodě,“ zhodnotil úspěšný vstup do utkání Peter Zuzin a jedním dechem dodává: „I druhá část byla z naší strany dobrá, nedostali jsme se do útlumu, jak se nám to stávalo dřív. Poslední třetina byla velmi podobná té druhé, takže celkově zápas hodnotím pozitivně,“ pousmál se slovenský útočník.

⇒ Útočník Peter Zuzin

Letní posila Kohoutů dala soupeři hned dva góly. Zuzin nejdříve zvyšoval na 2:0 a v závěru utkání upravoval výsledek na konečných 5:2. „První gól jsem dal tak, že mi Cibi (Martin Cibák) nahrál, já šel od modré čáry sám na bránu a střelil jsem to brankáři k pravé tyči. Druhý gól byl při hře v oslabení a bylo to v podobném stylu, opět jsem byl sám proti gólmanovi,“ popsal své úspěšné trefy útočník s číslem patnáct.

Páteční zápas se Skalicou byl poslední ze série přípravných zápasů na extraligovou sezónu. Bilance Hanáků v přípravě je sedm výher a čtyři prohry. „Určitě byly dobré zápasy, které se nám povedly, a určitě byly zápasy, nechci říct špatné, ale s dobrým začátkem a špatným koncem. Jakmile jsme se v nich dostali do vedení, přestali jsme hrát a soupeři se podařilo vyrovnat. Pak to bylo o nervy,“ okomentoval přípravná utkání Zuzin. Pro slovenského forvarda to bylo první léto strávené s týmem Olomouce. Pocity má však mladý Slovák pozitivní: „Celkově přípravu hodnotím kladně a doufám, že se tento poslední výsledek ze zápasu se Skalicou přenese i do pátečního utkání se Slavií a že zvítězíme,“ přeje si Peter Zuzin.

Hráči i fanoušci již netrpělivě vyhlíží datum 12. září, kdy Kohouti po dlouhých sedmnácti letech opět nastoupí k extraligovému utkání, ve kterém vyzvou pražskou Slavii. „Na začátek extraligy se těším moc, jako asi každý hráč. Příprava je totiž docela stereotyp. Je to o trénincích a neustále se maká, maká a maká. Všichni se na extraligu těší a doufám, že začneme dobře a bude tu vládnout pohoda,“ prozradil na závěr Peter Zuzin.