Chytat bez masky? Hned na prvním tréninku by mě zabili, smál se Branislav Konrád u off-line rozhovoru

David Jahoda
O L O M O U C – Off-line rozhovor to je jedna z příležitostí, kdy se mohou fanoušci zeptat vybraného hráče, na cokoliv chtějí. Tentokrát jste měli možnost vyzpovídat předsezónní brankářskou posilu Mory Branislava Konráda. Ten si mimo jiné atmosféru v olomoucké plecharéně, nebo také přiznal, že olomoucké syrečku mu chutnaly již dávno předtím, než vůbec poprvé oblékl dres Kohoutů.

I když se sedmadvacetiletý brankář v novém působišti stále ještě zabydluje, stihl si již získat přízeň olomouckých fanoušků. To dokazuje i fakt, že jej příznivci Kohoutů zasypali téměř čtyřmi desítkami dotazů. Otázky se nejčastěji týkaly tématu, jak se Konrádovi v Olomouci líbí a co říká na atmosféru během zápasů. Konrád v tomto ohledu jen hýřil pozitivy.

„V Olomouci je to super, fanoušci jsou skvělí. Takovou atmosféru na přípravném zápase jako byla s Brnem, jsem už dlouho nezažil. Už se těším na atmosféru během extraligových zápasů,“ odpovídal v off-line rozhovoru „Korádo“.

Momentálně se Konrád soustředí na to, aby se prosadil jako olomoucký Kohout v české extralize. V budoucnu by se však nebránil nabídce ze zahraničí, láká ho zejména Skandinávie. „Chtěl bych si vyzkoušet švédskou nebo finskou ligu,“ pověděl Konrád a doplnil další svou ambici. „Hrát aspoň do 41 let jako Jirka Trvaj.“

Pokud jste někdy na internetu strávili pár minut hledáním informací o Branislavu Konrádovi, možná jste narazili na video, kde vítěz slovenské extraligy ze sezóny 2011/12 ukázal, že poměrně slušně umí zahrát se svou hokejkou a nervy jako z oceli mu zřejmě také nechybí.

„Netrénoval jsem to, byla to spíš náhoda, že to vyšlo mezi nohy. Snažil jsem se protihráče jen obhodit, protože jsem neměl komu nahrát,“ vysvětloval, jak se celá situace seběhla.

Po zhruba hodině strávené u počítače, kdy už měl Konrád všechny dotazy zodpovězené, zbýval poslední úkol – vybrat nejoriginálnější otázku, jehož autor bude odměněn šálou s vlastnoručním podpisem Branislava Konráda. Rodák z Nitry vybral intimní dotaz od fanouška Rudolfa.

Toho zajímalo, jak často si Konrád mění spodní prádlo. Gólman Mory, jak je u něj zvykem, odpověděl s úsměvem a vtipem. „V létě ho vůbec nenosím.“ Vítězi gratulujeme! Ostatním fanouškům děkujeme za jejich dotazy. Všechny odpovědi Branislava Konráda naleznete zde.