Dát hattrick je opravdu krásný pocit, usmíval se Matěj Kořenek

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Staršímu dorostu se od začátku nového roku opravdu daří. Svěřenci trenéra Karla Berana sice nejprve zaváhali v utkání s Kladnem, v dalších pěti zápasech si ale připsali dvanáct bodů a jednou těsně prohráli. V dosud posledním zápase, a to s Pískem, si starší dorost s chutí zastřílel. V utkání padlo patnáct branek, Kohouti se postarali o devět. Třikrát se mezi střelce zapsal Matěj Kořenek. Šestnáctiletý útočník pak s úsměvem přiznal, že se hattrick bez svačinky pro tým neobejde.

V utkání s Pískem se starším dorostu dařilo téměř všechno, na co sáhl, a to především v první třetině. Pak ale přišla velmi vyrovnaná druhá a třetí dvacetiminutovka. Po šedesáti minutách se ale z vysokého výhry radovali Kohouti. „Na zápas s Pískem jsme si věřili. Víme, jaký hrají hokej a počítali jsme s tím, že si budeme vytvářet tlak a šance. To také potvrzuje 50 střel na branku,“ řekl Matěj Kořenek.

⇒ Útočník Matěj Kořenek

Během utkání padlo patnáct branek, Hanáci sice devět vstřelili, šest ale inkasovali, což je poměrně hodně. „Od začátku zápasu jsme chtěli hrát hlavně z obrany, což se nám v první třetině dařilo a vedli jsme 3:1, pak už si chtěl dát každý gól, a to nám rozbouralo hru. Písek se potom dostával do nepříjemných protiútoků,“ vracel se k utkání olomoucký útočník.

Olomoučtí si tak ale výhrou nad Pískem spravili chuť po předchozím nepovedeném utkání s Havlíčkovým Brodem, kterému podlehli těsně 3:4. „V zápase s Havlíčkovým Brodem jsme polevili asi v půlce druhé třetiny, kde jsme dostali dva rychlé góly. Zbytek zápasu jsme už jen dotahovali,“ mrzelo hráče, který si během 34 zápasů připsal 18 bodů.

Matěj Kořenek se proti Píseckým předvedl ve skvělé formě, když hostujícímu brankáři nasázel hned tři góly. „Dát hattrick je opravdu krásný pocit. Dostal jsem parádní nahrávky téměř do prázdné brány. Naposled jsem dal hattrick minulý rok v mladším dorostu proti Opavě,“ vzpomínal.

V posledních zápasech je olomoucká jednadvacítka už třetím hráčem staršího dorostu, který se postaral o hattrick. A jaká byla reakce spoluhráčů? „Užívali jsme si ovace,“ smál se. „První reakce týmu byla, že musím koupit zákusky,“ přiznal s úsměvem. Jeden z nejmladších hráčů týmu patřil mezi nejproduktivnější útočníky i v mladším dorostu, jak vnímá svůj roli ve vyšší kategorii? „Snažím se hrát co nejvíc dozadu a do obrany,“ prozradil šestnáctiletý hokejista.

Kořenkův hattrick navíc vyšperkoval gól v oslabení. „David Kalač vykryl střelu u modré čáry, prostrčil mi puk do středního pásma do jízdy a na mě už jen čekal stojící bek, kterého jsem objel a vystřelil na vzdálenou tyč,“ popisoval.

Starším dorostencům zbývá posledních šest kol, a protože se jim vyřazovací boje vzdálily, dali si jiný cíl. „S play-off už nepočítáme, ale určitě se budeme snažit nasbírat do konce sezóny co nejvíce bodů a ještě vystoupat tabulkou. Přijde mi, že od začátku nového roku děláme to, co se po nás chce a daří se nám to,“ byl rád Kořenek.