David Ostřížek odpovídal off-line! Chci ukázat sám sobě, co ve mně je, říká

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Více než týden jste měli možnost pokládat nejrůznější otázky útočníkovi Davidu Ostřížkovi. Urostlý útočník se zapsal do paměti fanoušků v postupové sezóně, po dvou letech strávených v Brně se do Olomouce vrátil. A právě v letošní sezóně přijal pozvání k off-line rozhovoru. Odchovanec Frýdku-Místku se nevyhnul otázkám na průběh sezóny, své výkony, ale i nehokejové dotazy. Jaké? To zjistíte v článku.

Šestadvacetiletý útočník začínal s hokejem ve Frýdku-Místku, během své dosavadní kariéry už ale vystřídal několik klubů. A které z angažmá na něj udělalo zatím největší dojem?. „Líbilo se mi všude, na zázemí nějak náročný nejsem, partu jsme vždycky měli super, ať to byl Třinec, Třebíč nebo Brno. Fanoušci jsou skvělí všude, momentálně jsou pro mě nejlepší naši fanoušci, kteří nám vyjadřují neuvěřitelnou podporu, i když nevyhráváme a toho si hrozně cením, protože tohle umí málokteří fandové,“ ocenil David Ostřížek.

⇒ Útočník David Ostřížek

Urostlý hokejista se do Olomouce vrátil po dvouletém působení v brněnské Kometě. V sezóně 2013/2014 se stal jedním z tahounů týmu a výrazně přispěl k postupu Kohoutů do nejvyšší soutěže. Letos však vyměnil góly za nahrávky. Jak na první rok v Olomouci vzpomíná? „Tenkrát to byla prostě parádní sezona i když to bylo pro mě takové štěstí v neštěstí po neúspěchu v Třinci a se zraněním a podobně,“ vzpomínal.

A co stojí za Ostřížkovou novou rolí v týmu? „Těžko říct, myslím si, že já sám na sebe vyvíjím zbytečný tlak a chci po sobě někdy až moc a každou chybu si děsně vyčítám a to mě pak sráží a ubíjím se v tom. Takže spíš bych potřeboval ticho ve vlastní hlavě a možná, že by se mi hrálo líp,“ usmíval se hráč nosící dres s číslem 44.

Chybět ale nemohla ani otázka na Ostřížkovu motivaci, a to nejen před zápasy. „Myslím že v prvé řadě je tady ten faktor, abych měl na jídlo, a pak abych v každém zápase ukázal sám sobě to nejlepší, co ve mně je, abych si mohl po zápase říct, že jsem do toho dal všechno,“ prozradil olomoucký navrátilec.

Došlo samozřejmě také na nehokejové otázky. Mezi ty už tradiční patří dotaz na kuchařské umění olomouckých hokejistů. Tomu neunikl ani David Ostřížek. „Sem tam něco ukuchtím. Nejraději dělám kuřecí a hovězí steaky. Z jídla mi chutnají nejvíc steaky (usmíval se), ale mám rád i těstoviny a jednou za čas nějakou klasickou českou prasárnu. Nesním plesnivé sýry, nedělají mi dobře na druhý den,“ řekl urostlý útočník. Dává bývalý hokejista Komety přednost domácímu jídlu nebo restauracím? „Častěji mám jídlo doma, přítelkyně se o mě stará hezky,“ uzavřel s úsměvem.

Ostatní odpovědi Davida Ostřížka najdete ZDE.