David Škůrek dal první gól za „áčko“, skromně však tvrdí: Nejvíc jsem rád za tři body

David Jahoda
O L O M O U C – Olomoucký odchovanec David Škůrek zažil během dvou minut zápasu s Libercem zcela odlišné pocity. Když usedal na lavici hanby, doufal, že po jeho trestu nevstřelí soupeř branku, následně přišel moment, na který mladý zadák nikdy nezapomene – První extraligový gól a rovněž vůbec první zářez za kohoutí A-tým. „Jen jsem do kotouče píchl a on naštěstí zajela až za čáru,“ radoval se Škůrek.

Druhé vítězství extraligového nováčka z Olomouce nad libereckými Bílými Tygry bylo pro jednoho ze členů domácího mužstva zcela výjimečné. Obránce David Škůrek se v něm totiž střelecky prosadil, a to vůbec poprvé za „áčko“ Kohoutů. O to víc ho muselo těšit, že se premiéra povedla v zápase extraligy.

„Samozřejmě to potěší, nejvíc jsem však rád za tři body. Potřebovali jsme je, protože jsme dvakrát zbytečně venku ztratili pár bodů, mohli jsme z těch zápasů mít klidně tři nebo čtyři body,“ vzpomínal Škůrek na předešlé dva zápasy.

⇒ Obránce David Škůrek

Přečíslení dvou na jednoho, z nějž nakonec padla Škůrkova branka, vzniklo, když osmnáctiletý Rašner vyvezl puk okolo levého hrazení a Škůrek naskočil z trestné lavice. Vidět dva obránce v takové situaci je neobvyklé, o to víc, když se jednalo o dva nejmladší zadáky Hanáků.

„Trochu jsem přemýšlel o tom, že bych mohl ujet z trestné lavice do brejku. Že bych ale mohl jít do úniku zrovna s Rašnym (Alexem Rašnerem), to mě nenapadlo,“ usmíval se střelec třetí olomoucké branky.

Brankář Ján Lašák se po třetí inkasované brance hodně zlobil, za nesportovní chování vzápětí obdržel i desetiminutový osobní trest. Slovenský strážce liberecké svatyně se domníval, že měl puk ve své moci a hráči Mory jej o něj nedovoleně připravili. Jak se vše vlastně seběhlo?

„Rašny (Alex Rašner) do brankáře ještě trochu ‚drbl‘, pak jsem jen viděl, že je puk volný mezi Lašákovými betony, tak jsem do něj jenom píchl a naštěstí zajel za brankovou čáru,“ popisoval svou první přesnou trefu mezi „dospělými“ Kohouty.

„Škůra“ také pověděl, že se mu podobná situace, kdy by z vrátek trestné lavice unikl do přečíslení, nestala poprvé. „V juniorce se mi už párkrát stalo, že jsem vyskočil z trestné a nějak se to tam pak dotlačilo,“ nechal neslyšet hráč s číslem 3.

Olomouc v utkání šestého kola vedla v první třetině o tři branky, zdálo se, že se bude jednat o poklidnou výhru. Nakonec však o drama nebyla nouze, Kohouti navíc museli v posledních minutách třetí periody snést velkou zátěž. „Létalo se nahoru dolů, bylo to určitě náročnější. Příště by to chtělo dohrát ne tolik ustrašeně, ale naopak zodpovědně. Deset minut před koncem to bylo pouze o gól, takže je jasné, že to bylo i psychicky docela obtížné,“ přiznal vysoký zadák.

Z celkových šesti odehraných kol, má Škůrek ve svých statistikách čtyři zápasy, což jak sám řekl, nepředpokládal. „Jsem za to rád. Před sezónou bych nečekal, že budu hrát hned takto od začátku extraligy. Moc mě to těší, udělám maximum pro to, abych tu vydržel co nejdéle,“ vyřkl své přání na závěr.