Do Olomouce míří nevyzpytatelný Mountfield. Přidají Kohouti další výhru?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Po dvou úspěšně zakončených utkáních s Libercem a Chomutovem čeká Kohouty další nevyzpytatelný soupeř. Na olomoucký led dorazí Mountfield, který zatím střídá prohry a výhry. Královéhradečtí navíc velkou část utkání protáhli až do prodloužení nebo samostatných nájezdů, Hanáky tak nečeká nic jednoduchého. Jak se utkání bude vyvíjet a jestli si Olomouc připíše do tabulky další cenné body, se můžete přesvědčit v pátek od 18 hodin.

Dva góly během prvních šesti minut? To po přetahované s Libercem čekal v utkání s Piráty asi málokdo. Hanákům se ale podařilo zlomit neporazitelnost, kterou si Chomutov držel na vlastním ledě. Po šedesáti minutách si tak mohli připsat druhou výhru v řadě a za výsledek 4:1 i tři cenné body do tabulky. Důležitý byl podle Olomouckých už úvod utkání. „Určitě byl důležitý gól z přesilovky pět na tři. Pak nám ale pomohl i ten druhý, kdy to po střele Mikyho (Juraje Mikúše) brankáři propadlo,“ vracel se k utkání Miroslav Holec.

⇒ Útočník Miroslav Holec

K pohodě olomouckých hokejistů a velmi dobrému startu přispělo i to, že na dlouhou cestu napříč republikou vyrazili Kohouti už o den dříve. „Samozřejmě to byla jedna z věcí, které nám pomohly, protože kodrcat se celý den v autobuse není nic příjemného,“ přiznal.

Po těsné domácí prohře s Třincem se tak Kohouti vrátili zpátky na vítěznou vlnu. Doma si nejprve doma po nájezdech porazili úřadující mistry z Liberce, poté si poradili i s Chomutovem. A dvě výhry můžou být pro Hanáky důležité. „Každá výhra nám pomůže. Nejsem si jistý, jak na tom teď Hradec je, ale určitě je stejně hratelný jako ostatní týmy, se kterými jsme vyhráli,“ řekl útočník, který na Hané působí už druhou sezónu.

Olomouc odehrála s Mountfieldem už dvě utkání během přípravy. Zatímco v prvním zápase Kohouti Královéhradeckým podlehli těsně 3:4, v odvetě si vedli lépe a radovali se z výhry 3:1. Srovnávat se ale zápasy s těmi ligovými podle Holce příliš nedají. „Podle mě se to bude hodně lišit, protože v přátelském zápase je to o tom, něco si vyzkoušet, v ‚mistráku’ už ale není na žádné zkoušení čas. Hraje se o body,“ připomněl.

V minulém roce byl Hradec Králové pro olomoucké hokejisty jako zakletý. Ve čtyřech kolech nedokázali na Mountfield vyzrát a z možných dvanácti bodů získali jen jeden za prohru po nájezdech 3:4 v posledním utkání. To ale chtějí v nové sezóně změnit. „Loni se nám proti nim hrálo těžko, letos si ale myslím, že to bude lepší. Podle mě nemají zrovna takovou formu, ale my jsme na výsledky, kdy rozhoduje jeden gól, zvyklí víc než oni,“ uvažoval hráč nosící dres s číslem deset.

Kohouti jsou si velmi dobře vědomi kvality soupeře, čím jsou ale podle nich Východočeši nejnejbezpečnější? „Rozhodně útokem. Právě oni budou mít takového toho typického střelce a celkově mají kvalitní útočníky,“ varoval olomoucký forvard.

Výkony Hradce Králové ještě nejsou takové, jak by si hráči i vedení klubu přáli. Z deseti utkání se Mountfield radoval z výhry jen ve třech případech, v posledním kole navíc až po samostatných nájezdech. Celkem nasbíral jedenáct bodů a patří mu devátá příčka.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Václav Sýkora
Kapitán: Jaroslav Bednář
Hala (kapacita): FORTUNA aréna (6 890)
Poslední utkání: Výhra nad Libercem 3:2sn

SOUPISKA Hradce Králové