Do Olomouce přijíždí Mladá Boleslav. Přidají Kohouti čtvrté vítězství?

Martin Vavruša
O L O M O U C – Páteční zápas v Litvínově vynesl Kohoutům další tři body do tabulky, čímž se dostali na dosah jedenácté Mladé Boleslavi, a právě s ní změří síly již tuto neděli. Vzájemná utkání zatím vyznívají lépe pro Hanáky, kteří vyhráli první dvě utkání, v tom posledním na ledě Mladé Boleslavi však podlehli v prodloužení, poté co dohnali tříbrankový náskok soupeře. Podaří se jim bodovat i počtvrté? Utkání začíná v 17:00.

V pátečním utkání Kohouti udolali Litvínov 3:0, když v každé třetině vstřelili svému soupeři právě jednu branku a sami neinkasovali. „Hrajeme jednoduše, dobře se vracíme, bojujeme a to je něco, co jsme asi měli začít hrát dřív, ale zaplať pánbůh, že jsme se k tomu vrátili aspoň teď, když situace začínala vypadat špatně. Poslední tři zápasy jsme posbírali všechny body, a toho si náramně ceníme,“ vracel se k utkání na severu Čech Jan Jaroměřský.

⇒ Obránce Jan Jaroměřský

I přes třetí výhru v řadě ale zůstávají Kohouti nohama na zemi. „Pořád jsme na dvanáctém místě a popravdě, udělat třízápasovou sérii výher až po třech čtvrtinách sezóny, to taky není právě nejlepší vizitka. Samozřejmě je to lepší, než kdyby dál narůstala ta bodová ztráta. Trochu sebevědomí nám to dodalo, a pokud se budeme držet našeho stylu hry, věřím, že i v dalších dvou domácích utkáních urveme nějaké body,“ řekl olomoucký obránce.

Ve druhé i třetí třetině se museli Kohouti hned šestkrát bránit v oslabení, čtyřicet jedna vteřin odehráli dokonce ve třech hráčích, ačkoliv v úvodní dvacetiminutovce se neprovinili proti pravidlům ani jednou. „Těžko říct, z čeho ta vyloučení pramenila. V první třetině byl vylučovaný Litvínov, potom my, ale z čeho to vzniklo, nevím. Důležité bylo, že jsme ta oslabení zvládli vcelku dobře a nedovolili jsme soupeři snížit nebo vyrovnat,“ odtušil hráč s dvaadvacítkou na drese.

Ve 32. minutě jistě nejednomu fanouškovi Kohoutů zatrnulo, když Jaroměřský schytal ránu od modré čáry a odjížděl na střídačku drže se za nastřelenou ruku. Po krátkém oddechu se ale naštěstí olomoucký obránce vrátil do zápasu a také na druhý den se aktivně účastnil tréninku. „Je to dobré. Ještě s tím musím zajít na rentgen, ale nemyslím si, že by to bylo něco, co by mě vyřadilo ze zápasu. S Boleslaví chci určitě hrát, protože jsem tam vyrůstal, a věřím, že odehraju i zbytek sezóny. Vyléčit to můžu pak. Ale bolelo to hodně,“ připustil rodák z Turnova.

V dalším utkání změří Olomouc síly s Mladou Boleslaví, která je v tabulce jen dva body před nimi. „Budou hrát jistě urputný hokej a hodně bruslit, tak jako to ukázali v předchozích zápasech. My budeme mít výhodu domácího prostředí, tak doufám, že nás přijdou povzbudit lidi a bude dobrá atmosféra. Ale rozhodně nás čeká urputný boj celých šedesát minut, popřípadě i v prodloužení, ale já věřím, že navážeme na předchozí vítězství a vyhrajeme za tři body,“ snažil se popsat soupeřovu hru obránce, který za Mladou Boleslav hrával v kategorii juniorů.

Bruslařský klub je nejčastěji střílejícím celkem Tipsport extraligy, oproti tomu Olomouc patří k týmům, které naopak soupeře pustí k nejmenšímu počtu střel. „Důležité pro nás bude, abychom diktovali tempo hry. Pokud se budeme důsledně vracet, tak bychom je k mnoha střelám nemuseli pustit. Taky je ale potřeba říct, že Braňo (Branislav Konrád) poslední dobou chytá výborně, takže klidně ať si Mladá Boleslav střílí. Co nechytíme my, to zastaví Braňo. Boleslav nám mnoho gólů nedá,“ věřil před nedělním utkáním Jan Jaroměřský.

Z KABINY SOUPEŘE: Posila do branky – Brandon Maxwell

Po loňském úspěchu Mladé Boleslavi, která postoupila až do semifinále Tipsport extraligy, si bruslařský klub od současného ročníku jistě sliboval více, o to spíš, že tým posílili hráči jako Petr Vampola, Jakub Orsava nebo brankář s olomouckými kořeny, Jan Lukáš. Výsledky však tato očekávání ani zdaleka nenaplnily a Severočechům momentálně patří jedenáctá příčka.

Ze svízelné situace měl bruslařskému klubu pomoci brankář Brandon Maxwell, jemuž Pardubice před Vánoci zrušily smlouvu. Z dosud odchytaných pěti utkání však přivedl nový tým k vítězství jen v utkání na ledě Třince.

Navzdory tomu, že Mladá Boleslav je nejčastěji střílející tým (za zápas prověří soupeřova brankáře bezmála dvaatřicetkrát), v počtu vstřelených branek se řadí až na sedmé místo, v úspěšnosti střelby už jsou horší jen Vítkovice a Karlovy Vary. Tahounem útoku je Tomáš Hyka s třiceti kanadskými body a nejlepší střelec bruslařského klubu, Radan Lenc, který zaznamenal třináct přesných zásahů.

⇒ BK Mladá Boleslav

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: František Výborný
Kapitán: Jan Hanzlík
Hala (kapacita): ŠKOENERGO Aréna (4 200)
Poslední utkání: Prohra s Hradcem Králové 3:5

SOUPISKA Mladé Boleslavi
STATISTIKY Mladé Boleslavi
ZMĚNY V KÁDRU Mladé Boleslavi
ZÁPASY Mladé Boleslavi
Držitelé průkazu ZTP/P, kteří jsou na vozíku, mají vstup na stadion na volnou vstupenku, musí se ale hlásit nejdříve 24 hodin před utkáním na mail akreditace@hc-olomouc.cz