Do Olomouce se vrací Libor Kašík, přichází i bek Tomáš Valenta, trénuje David Krejčí

O L O M O U C - Áčko Mory představuje další nové posily. I v sezóně 2012/2013 oblékne dres s kohoutem gólman Libor Kašík ze Zlína, ze kterého na Hanou dorazil také obránce Tomáš Valenta. Oba hráči podepsali smlouvu na roční hostování. Navíc s olomoucký týmem začal trénovat i David Krejčí, který se s Morou bude připravovat na nový ročník NHL, pokud tedy zámořská soutěž letos vůbec odstartuje.

Olomoucké mužstvo se pondělním dnem rozšířilo o tři nové hráče, dva přišli na hostování ze Zlína, jeden se na ledě Mory bude zatím připravovat na novou sezónu NHL.

Ševci i pro nadcházející ročník uvolnili na Hanou svého mladého nadějného brankáře Libora Kašíka, který v Olomouci předvedl své kvality už v loňském ročníku. Stal se nejlepším gólmanem základní části první ligy s úspěšností zásahů 94,35 %. I díky Kašíkovi Mora nakonec v semifinále play-off potrápila Chomutov, kterému podlehla až po sedmizápasové sérii.

Dvacetiletého Tomáše Valentu zapůjčil Kohoutům taktéž Zlín. Tento mladík prošel všemi mládežnickými celky Ševců, v poslední sezóně také nahlédl s áčkem do extraligy. V pěti zápasech základní části a v jednom utkání play-off si však nepřipsal žádný kanadský bod.

Do přípravy Olomouce se zapojil i David Krejčí z Bostonu. Reprezentační útočník bude s Morou jen trénovat a zároveň čekat na to, jak se v zámoří vyvinou jednání o nové kolektivní smlouvě. Může se třeba také stát, že se bude opakovat stávka z ročníku 2004/2005, která by způsobila, že Krejčí, stejně jako mnoho jiných kvalitních hokejistů, by si musel hledat klub, ve kterém by mohl po dobu stávky hrát.