Do začátku extraligy musíme zapracovat na přesilovkách, uvědomuje si Tomáš Mikúš

Karolína Vysloužilová
O L O M O U C – Sedmý zápas a sedmé vítězství. Taková je bilance olomouckých Kohoutů, kteří se v úterý již podruhé v přípravě střetli s Duklou Trenčín. Ve druhém vzájemném utkání nepadlo sice tolik gólů jako v tom prvním, ale i přesto si fanoušci přišli na své. Hattrick si připsal Marek Laš, o jeden gól méně vstřelil slovenský útočník Tomáš Mikúš. „Konečně jsem si trochu spravil chuť a doufám, že si to přenesu i do nadcházející sezóny,“ svěřil se dvaadvacetiletý hokejista.

Domácí byli od samého začátku aktivnější, první dvě velké šance ale brankář Kompas dokázal zlikvidovat. Poprvé ho překonal až ve dvanácté minutě Marek Laš a díky němu, šli Hanáci do šaten po první třetině za stavu 1:0. Ve druhé dvacetiminutovce Kohouti pokračovali v aktivní hře, která nesla ovoce.

Nejprve se prosadil Tomáš Mikúš a poté opět Marek Laš. Domácí následně ovšem dvakrát v krátkém sledu faulovali a hokejisté Trenčína dvojnásobnou přesilovkou nepohrdli. Vícekrát se jim však Tomáš Vošvrdu překonat nepodařilo, naopak svůj třetí gól v zápase přidal Marek Laš a díky pohotové práci Tomáše Mikúše na brankovišti docílili olomoučtí v samotném závěru utkání páté branky.

I když si Tomáš Mikuš v porovnání s Markem Lašem připsal „pouhé“ dva góly, rozhodně z toho nebyl zklamaný. „Díky bohu za ty dvě branky. Konečně jsem si alespoň trochu spravil chuť a doufám, že si střeleckou náladu přenesu i do nadcházející sezóny,“ svěřil se s úsměvem dvaadvacetiletý hokejista.

Většina branek v úterním zápase padla z dorážek. „O tom je moderní hokej. Je třeba nahazovat puk před bránu a chodit do všeho důrazně. Většina branek padne z dorážek, takže to je cesta, kterou se musíme vydat. Každý gól se počítá, ať je z dorážky nebo po sólové akci,“ řekl „Miky“.

I přesto, že Olomouc vyhrála vysoko 5:1, nedá se říct, že by to měla jednoduché. „Utkání bylo těžké. Stále panují tropické teploty, i na zimáku je velké teplo a led není úplně kvalitní. Zatím se nám hraje těžko, ale jde vidět, že se sehráváme,“přiznal Mikúš. „Hokejisté Trenčína velice dobře bruslili a napadali. Hráli tvrdý, útočný a agresivní hokej,“ popsal soupeře.

Extraliga už klepe na dveře a zdá se, že formace už se začínají sehrávat. „Všichni jsme odehráli několik utkání, takže víme, kde se kdo pohybuje a umíme si přihrát a navzájem si pomoct. Ještě máme jeden přípravný zápas před sebou, kdy se můžeme ještě více sehrát, a do extraligy vlítneme v plné síle,“ plánuje mladý hokejista, který hraje v první lajně s Jakubem Hermanem a Tomášem Valentou.

„Od první formace se očekává, že mužstvo potáhne. My budeme dělat všechno pro to, aby se nám to dařilo,“ slíbil sympatický mladý muž, podle kterého musí Mora do začátku nejvyšší domácí hokejové ligy zapracovat na přesilovkách.