Doufám, že se v Olomouci prosadím a zůstanu, přeje si Antonín Pechanec

Karolina Martinková, Zuzana Spurná
O L O M O U C – S přípravou na novou sezónu se v týmu začínají postupně objevovat i nové tváře. Jedním z nováčků je Antonín Pechanec, který do týmu přišel na zkoušku z prvoligového Havířova. Jeho cíl je jasný: probojovat se do základního kádru Hanáků. „Chci odehrál celou sezónu v extralize,“ má jasno mladý forvard.

Hned na prvním tréninku se ukázal útočník Antonín Pechanec, který přišel na zkoušku z Havířova. Produktivní forvard se dlouho nerozmýšlel, když ho vedení olomouckého týmu kontaktovalo. „Asi měsíc zpátky se mi ozvali, jestli bych nechtěl přijít na zkoušku. Já nabídku přijal a teď jsem tady. Doufám, že uspěji a zůstanu,“ přeje si Pechanec. S charakterizováním vlastní hry váhal. „Popsat vlastní styl je těžké. Snažím se tvořit hru, to mě asi vystihuje nejvíc.“

Do Olomouce přišel Pechanec z Frýdku-Místku, kde měl hostování z Havířova. V obou týmech strávil zhruba půlku sezóny a rozhodně se mu bodově dařilo. Ještě v Havířově stihnul během 23 zápasů získat 14 bodů; ve Frýdku-Místku potom přispěl 26 body za 29 utkání v základní části, a pěti body v desíti utkáních play-off. „Musím říct, že hlavně ve Frýdku se mi líbilo moc, byl jsem tam moc spokojený. Ať už co se týče zázemí, anebo přístupu lidí kolem,“ pochvaloval si šestadvacetiletý forvard.

Zkušenosti má však Antonín Pechanec i s extraligovým hokejem. Má na kontě dvanáct zápasů za třinecké Oceláře a v minulé sezóně se třikrát ukázal v dresu Zlína. „Ve Zlíně se hraje především defenziva a spoléhá se na první produktivní řadu. V Třinci je to přesně naopak, je to ofenzivní tým, což mi vyhovovalo víc. Ale ve Zlíně jsem zas tolik prostoru nedostal, odehrál jsem jen tři zápasy, takže to nejde moc srovnávat,“ poznamenal. O pár utkání za sezónu mu však nejde, jeho ambice jsou vyšší: „Chtěl bych konečně odehrál celou sezónu v extralize. Předtím jsem vždy hrál jen závěr, když si mě nějaký tým vytáhl. Budu moc rád, pokud se tady prosadím,“ dodal Pechanec s úsměvem.

K olomouckému kádru se přidal hned na začátku suché přípravy. „Suchá příprava je si všude dost podobná, takže překvapený jsem nebyl a zvládl jsem to v pohodě,“ řekl mladý forvard. Přesto se na přípravu s Olomoucí těší. „Poprvé to pro mě bude něco jiného, protože jsem doposud vždy trénoval v Havířově. Takže jsem rád, že bude konečně nějaká změna.“

Sympatický útočník ale přiznal, že jeho příchod mezi Kohouty nebyl jen tak: „Je nepříjemné jít do neznámého prostředí, takže jsem byl trošku nervózní. Ale pár kluků jsem už znal, takže ti mi příchod usnadnili. Znám třeba Davida Ostřížka, Romana Vlacha nebo Tomáše Houdka, takže to byl v pohodě. Když jsem přijel, tak mi Petr Strapáč říkal, že je tady skvělá parta a že se nemám čeho bát. A měl pravdu.“

Trenér Zdeněk Venera už dříve poznamenal, že s hodnocením Antonína Pechance počká, až když se mladý forvard předvede na ledě.