Druhý zápas v rámci tripu. Kohouti míří do Karlových Varů

David Jahoda, Zuzana Spurná
O L O M O U C – Utkání s Pardubicemi neskončilo zrovna tak, jak si Kohouti představovali. K zisku tří bodů chybělo jen pár vteřin, nakonec se ale Hanáci museli smířit jen s jedním. Po jednodenním volnu míří Olomoučtí dál. Ve 22. kole vyzvou hokejisté s kohoutem na dresu karlovarskou Energii. Ta si v posledním utkání poradila se Zlínem a doma nebude chtít dát tři body zadarmo. Na celý bodový zisk si ale brousí zuby i Kohouti. Jak zápas dopadne? To zjistíte v neděli od 15:20. Utkání vysílá i Česká televize.

Jednadvacáté a dvaadvacáté kolo strávili Kohouti na cestách. Zápas v Pardubicích, první z dvojice utkání na tripu, pro Hanáky nezačal dobře, pak ale hráči s kohoutem na dresu dokázali vývoj duelu otočit. Jenže ani domácí nesložili zbraně a v poslední minutě dokázali srovnat. Po nájezdech pak Olomoučtí brali jen bod. Už v neděli čeká Hanáky zápas na ledě karlovarské Energie, která v posledním kole porazila zlínské Ševce.

TÉMA UTKÁNÍ: Radek Duda bez kapitánského céčka i bez zápasů

Útočník Radek Duda teď neprožívá zrovna šťastné hokejové období. Bodů sice sbíral zkušený forvard dost, a to i přes to, že se Karlovarským příliš nedařilo. Na svém kontě měl bývalý hokejista Slavie nebo Chomutova a Plzně během patnácti kol třináct bodů, majitel karlovarského klubu však nebyl s výkonem Dudy v utkání s chomutovskými Piráty spokojen, a tak jej prozatím vyřadil z kádru.

O budoucnosti a setrvání či odchodu Radka Dudy v karlovarském kádru by se mělo jednat v sobotu 21. listopadu, Energie však už v pátek odehrála utkání na ledě Zlína, které vyhrála i bez produktivního útočníka. Duda navíc nedávno ukázal, že ne vždy udrží nervy. Právě v předchozím zápase se Zlínem udeřil hlavou Oldricha Kotvana, za což byl potrestán nejen stotisícovou pokutou, ale bylo mu i odebráno kapitánské céčko.

FOTO (zdroj): Jan Čech, hokejkv.cz

ŘEKL PŘED UTKÁNÍM: Alex Rašner

Kohouti v Pardubicích sahali po třech bodech, když otočili skóre zápasu z 0:1 na 3:1, domácí ale dokázali během posledních dvaceti minut srovnat, když třetí gól navíc padl po nešťastné teči jednoho z Olomouckých. Po nájezdech museli Hanáci spolknout hořkou pilulku v podobě prohry. „Vedli jsme 3:1 a možná jsme se trochu uspokojili. Bohužel Pardubice srovnaly na 3:3 a v následných nájezdech to bylo už buď anebo. Bohužel nám nevyšly a prohráli jsme. Naštěstí bereme alespoň bod, na konci sezóny může být zlatý,“ uvědomoval si Alex Rašner.

⇒ Obránce Alex Rašner

Hanáci se po utkání nevraceli zpět na Hanou, hned v neděli je totiž čeká další zápas, a to až v Karlových Varech. Bez zdlouhavých cesta tak olomoučtí hokejisté ušetří nejen čas, ale i trochu energie. Jaký ale měli program během volného večera a soboty? „Zůstali jsme v Pardubicích, kde jsme přespali. Ráno jsme posnídali, šli na trénink a potom odjeli do Karlových Varů,“ prozradil olomoucký obránce.

Ani Karlovy Vary nebudou lehkým soupeřem. Stejně jako Zlín nebo Pardubice, i Energetici nabírají druhý dech. A právě v předchozím kole se Západočeši mohli radovat z výhry nad Zlínem, kterému uskočili o tři body. Na domácím ledě budou chtít hokejisté v zelených dresech udělat další krok správným směrem, tři body si ale chtějí dovézt i Kohouti. „Věříme si, stále jsme v tabulce před nimi. Karlovy Vary doma musí vyhrát, my je však chceme nechat v tabulce dole. Doufám, že domů přivezeme nějaké body. Musíme makat a snad se to povede,“ burcoval pravidelný reprezentant.

Energii už od pátečního utkání ve Zlíně chybí třetí nejproduktivnější hráč, a to Radek Duda. Zkušeného útočníka vyřadil z kádru majitel klubu, který nebyl spokojený s jeho výkony v duelu s Chomutovem. „Duda už nehrál proti Zlínu a Vary i přesto vyhrály. Energie má spoustu šikovných hráčů, nemůžeme brát ohled na to, že jednoho z nich vyřadili z kádru,“ dodal devatenáctiletý bek.

Z KABINY SOUPEŘE: Ex-olomoučtí Marosz s Rachůnkem táhnou Energii

⇒ HC Energie Karlovy Vary

I Energie se pomalu zvedá ze dna. V posledním kole si Karlovy Vary připsaly výhru 5:3 na ledě Zlína, kterému tak znovu trochu uskočily. Západočeskému týmu sice chyběl Radek Duda, Energetici však dokázali udržet svůj náskok a zpět se vrátit se třemi body. Šlo tak teprve o sedmou výhru v letošní sezóně, náskok před třináctým Zlínem se tak ale zvýšil na tři body.

I v karlovarském dresu potvrzuje, že máš šikovné ruce, Rostislav Marosz. Ex-olomoucký útočník pomohl Kohoutům především v postupové baráži, po minulé sezóně ale zamířil i s Tomášem Rachůnkem na západ Čech. V utrápeném týmu se právě oni starají o body i góly. Marosz vede tabulku bodování s dvaceti body (7+13), nejmladší z bratrů Rachůnků na něj ztrácí jen tři body (2+15). Kohouti už Karlovy Vary letos porazili, a to v přípravě i v prvním vzájemném zápase. Vždy se ale jednalo jen o jednobrankový rozdíl.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Peter Oremus
Kapitán: Radim Bičánek
Loňské umístění: 12. místo
Hala (kapacita): KV Arena (6 000)
Poslední utkání: Výhra nad Zlínem 5:3

SOUPISKA HC Energie Karlovy Vary
STATISTIKY HC Energie Karlovy Vary
ZMĚNY V KÁDRU HC Energie Karlovy Vary
EXTRALIGOVÉ ZÁPASY HC Energie Karlovy Vary

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ V TÉTO SEZÓNĚ:

• 9. kolo: OLO vs KVA 2:1