Dva góly? Moc často se to nestává, o to víc si toho vážím, usmíval se Lukáš Pírek

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Starší dorostenci si hned v úvodu přípravných zápasů připsali první výhru. Neodehráli ale klasické šedesátiminutové utkání. Kohouti se rozdělili do dvou skupin a odehráli dva minizápasy, na konci zápasu s Ševci však na světelných tabulích svítilo skóre 4:2 ve prospěch Olomouce. Velkou měrou se na výhře podílel i obránce Lukáš Pírek, který se trefil hned dvakrát.

Starší dorostenci si vrátili na led ve stejný den, jako olomoucké áčko, tedy 24. července, o čtyři dny později vyrazili k prvnímu zápasu. S rychlým návratem do zápasového tempa se Hanáci srovnali poměrně dobře. „Ze začátku byl na ledě trošku asi zmatek a hledali jsme se, ale řekl bych, že jsme se do toho dostali poměrně rychle i díky tréninkům, které podstupujeme,“ chválil přípravu Lukáš Pírek.

Kohouti si navíc se Zlínem domluvili menší úpravu utkání. Místo klasických tří dvacetiminutovek se hrálo o třetinu víc. „Dalo by se říct, že jsme byli rozdělení na dva týmy a každý hrál dvě třetiny, takže to byly takové dva minizápasy. Akorát museli nás, kteří jsme byli ve druhé skupině, potom ještě doplnit někteří z té první, protože nás tolik nebylo,“ vysvětloval.

Zatímco v prvním minizápase se z výhry 2:0 radovali domácí, v tom druhém Hanáci porazili Ševce jasně 4:0. Rozdíly v zápasech se však nehledaly jednoduše. „ V čem se zápasy lišily? To těžko říct. My jsme hráli tu druhou a měl jsem z toho pocit, že jsme si i sedli. Byli jsme docela dobře sehraní, tak nám to šlapalo a nebylo to úplně špatné. Ale taky v tom mělo určitou roli složení protihráčů. Lépe by to asi posoudil pan trenér,“ uvažoval.

Část nováčků absolvovala s Kohouty už suchou přípravu a na konci sezóny i dva přátelské zápasy, tým se tak zná už poměrně dlouho. „Myslím si, že je to určitě výhoda v tom, že se nějak vzájemně už známe a nejsme ze sebe tak nervózní, nebo že by bylo vidět nějaká nepřirozená rivalita. Všechno probíhá v klidu a přátelství, tak se můžeme spíš soustředit na hru, kterou chceme hrát,“ těšilo olomouckého obránce.

Hned dvakrát se mezi střelce zapsal právě Lukáš Pírek, který přidal druhý a třetí gól. „Je asi pravda, že se to moc často nestává, o to víc si toho vážím. Kdy naposledy se mi to povedlo? To přesně vůbec nevím, ale bude to sahat asi někam do starších žáků nebo loňské přípravy,“ pátral v paměti.

Šikovný zadák si před druhým gólem zahrál tak trochu na útočníka. „Jeden byl spíše typický pro obránce, kdy jsem vystřelil od modré nad beton a prošlo to. Ten druhý byl zase víc útočný, zblokoval jsem křížovou přihrávku protihráče, objel jednoho obránce a sám před gólmanem jsem vystřelil. Potom ještě dorazil nahoru,“ popisoval šestnáctiletý hokejista.

Na návrat na led i k zápasům se těší hráči bez rozdílu, první utkání jsou však ještě o něco speciálnější. „Jsou takové ještě na poznání. Musíme se jako tým hlavně sehrát, seznámit se. Chceme se co nejlépe připravit na sezónu, a od toho jsou podle mě první zápasy,“ dodal bek, který k pěti utkáním staršího dorostu nastoupil už v minulé sezóně.