Extraligový kolotoč pokračuje. Do Olomouce míří tápající Chomutov

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Extraliga pokračuje v rychlém tempu a Olomoucké hokejisty čeká už čtvrtý zápas během osmi dnů. Na led Kohoutů dorazí Chomutov, kterému se sice velmi dařilo na začátku sezóny, v posledních utkáních však tápe. Olomoučtí v minulém kole prolomili domácí trápení a podruhé v sezóně před vlastními fanoušky vybojovali tři body. A právě na povedený zápas proti Jihlavě budou chtít Kohouti navázat. Utkání sice znovu vysílá ČT Sport, vy ale můžete být u toho! Zápas začíná úterý v 17:20.

Až ve 13. kole se mohli Kohouti podruhé v sezóně radovat z domácí výhry. Shodou okolností podruhé se stejným výsledkem, a to 3:0. Co přispělo k druhé domácí tříbodové výhře? „Myslím, že odhodlání, kdy jsme si uvědomili, že domácí zápasy, nebo aspoň jejich konce, stály za houby a chtěli jsme to urvat. Dali jsme do toho maximum a myslím, že jsme Jihlavu k ničemu moc nepustili. Možná v jejich přesilovkách, ale i tam jsme dobře bránili. Myslím, že jsme to měli poměrně pod kontrolou,“ vracel se k zápasu Martin Vyrůbalík.

Kohouti mohli přidat ještě pár branek, a to především ve dvou dvojnásobných přesilovkách, ty se jim však využít nepodařily. Výhru domácích to však neohrozilo. „Prakticky to nemrzí. Mrzelo by to, kdyby to bylo opačně. Takhle můžeme říct, že je to sport. Využili jsme dvě přesilovky, i když ne ty pět na tři. V nich tam střely byly, ale byly zblokované. Snaha byla, kdyby ne, můžeme si k tomu něco říct. Vzhledem k tomu, že se vyhrálo, se nic tak hrozného nestalo,“ řekl obránce, který si ve třináctém kole připsal dvě asistence.

Po jednodenní pauze dorazí na olomoucký zimní stadion soupeř až z Čech. Kohouti ve druhém domácím utkání v řadě hostí Chomutov, kterému se v posledních kolech příliš nedaří. „Chomutov je asi nejlepší mužstvo ve venkovních zápasech, i když teď prohráli na Spartě, ale také to bylo jen těsně. Myslím, že nás čeká daleko těžší soupeř, ale my k tomu neumíme přistoupit jinak než jako proti Jihlavě a hrát aktivně a konečně jako domácí mužstvo. Musíme si dát pozor na brejky, protečované puky i přesilovky. Mají šikovné hráče, kteří jsou schopní z jedné šance rozhodnout zápas. Určitě to bude těžké utkání, které ale chceme zvládnout, abychom si i fanoušky přiklonili na svou stranu,“ uvažoval o nadcházejícím duelu.

V předchozích kolech Hanáky mrzelo, že před vlastními fanoušky na výhru čekají, to se však utkáním s Jihlavou změnilo. V čem jim může právě povedený zápas s Duklou pomoci do dalších dvou domácích zápasů? „Máme teď doma víc zápasů a i proto, že jsme věděli, co v těch předchozích bylo špatně a kde byla chyba, chtěli jsme se toho proti Jihlavě vyvarovat. Stejně to bude v dalších zápasech, ale nikdo nám to určitě nedá zadarmo. Prohra nejvíc mrzí v domácích zápasech a o to víc, pokud jde o utkání, která jsme měli vyhrát. Musíme udělat maximum, abychom se soustředili na celý zápas a ne jen na dvě třetiny,“ dodal rozhodně olomoucký kapitán.

Z KABINY SOUPEŘE: Od povedeného začátku ke šňůře proher

Chomutov vstoupil do sezóny více než dobře. V prvních pěti kolech slavil výhru nad Olomoucí, Mladou Boleslaví, Pardubicemi, po prodloužení nad Jihlavou a po samostatných nájezdech také nad Kometou. Pak ale přišel tak trochu útlum. Piráti další čtyři kola střídali výhry a prohry, v posledních čtyřech se jim navíc lepí pořádná smůla na paty.

Nejprve těsně podlehli Hradci Králové, a to 2:3, poté ve vyrovnaném utkání i Ocelářům 3:4 po prodloužení. Do třetice si Piráti vyzkoušeli roli poraženého v utkání se Zlínem a museli se smířit s prohrou 1:4. V dosud posledním utkání těsně podlehli i pražské Spartě 2:3.

Všechny dosavadní zápasy odchytal Ján Laco, a to s úspěšností 91,14. V obraně se nejlépe daří Jaroslavu Mrázkovi, který ke dvěma gólům přidal šest asistencí. Jen o dva body méně má na kontě Juraj Valach, a to za šest asistencí. Bodování útočníků vede se čtrnácti body Michal Vondrka za pět gólů a devět nahrávek. Nejlepším střelcem je však s šesti body Michal Poletín.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Vladimír Růžička
Hala (kapacita): SD ARÉNA (5 250)
Poslední utkání: Prohra se Spartou 2:3