Extraligový kolotoč pokračuje! Kohouti chtějí proti Mladé Boleslavi urvat tři body

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Chybělo málo a Kohouti mohli z ledu Pardubic přivézt alespoň bod. Dynamo si však nakonec výhru pojistilo třetí trefou a Hanáci se vrátili domů bez bodu. Své zaváhání ale chtějí napravit, a to ideálně hned v dalším kole, kdy hostí Mladou Boleslav. Bruslaři se v posledních utkáních trápí, a právě toho chtějí Kohouti před vlastními fanoušky využít. Podaří se jim to? To zjistíte v pátek od 18 hodin.

Do zápasu s Pardubicemi Kohouti nevstoupili tou správnou bruslí. Hanáci prohrávali už o dvě branky, stejně jako mnohokrát předtím ale ukázali, že nic předem nevzdávají a dokázali náskok Dynama snížit. Domácí pak navíc na dlouho zatlačili v jejich pásmu, vyrovnávací branky se však nedočkali a ze tří bodů se po gólu do prázdné branky radovaly Pardubice.

„Měli jsme dobrou šňůru, pak jsme prohráli se Spartou a Pardubice byly dobrá porážka v řadě. Nechceme ale, aby si někdo i za čtrnáct dní říkal, že jsme měli dost nahráno a že nám to nevadí. Čeká nás Mladá Boleslav, jedeme na Kometu a musíme co nejvíc máknout, těch zápasů je dost. Chceme doma konečně získat nějaké body, nejlépe tři,“ řekl rozhodně Jan Jaroměřský.

Stálice olomoucké obrany narážela na debaty široké hokejové veřejnosti, kterou Olomouc znovu překvapuje nejen svým umístěním, ale i poměrně vyrovnanými výkony. Po zápase v Pardubicích tak znovu nechyběla zmínka o dostatečném bodovém náskoku před dnem tabulky. „Takhle bych to nebral a nerad bych o tom tak mluvil. Přece to, co jsme si nahráli, nebylo proto, abychom pak ztráceli body. Nahráli jsme si to proto, že letos chceme do play-off a za tím dál jdeme. Na tabulku a to, kdo je za námi, ani nekoukám. Pokud už se podívám, tak proto, abych věděl, koho ještě můžeme doběhnout nebo na jaké lepší umístění se můžeme dostat,“ prozradil obránce, který byl po utkání v Pardubicích vyhlášen nejlepším hráčem.

Velkou výhodou Hanáků je i psychická pohoda týmu, kterou potvrzují trenéři i samotní hráči. „Samozřejmě, že kdyby byl ten rozdíl menší nebo bychom byli v tabulce níž, mohla by přijít nějaká deka, jak se říká, ale my si nemůžeme ani jednou dovolit říct, že se nic nestalo. Musíme se podívat, kde byla chyba,“ uvědomoval si hráč nosící na drese číslo 22.

Extraligový kolotoč se znovu rozběhl na plné obrátky a hraje se tak téměř ob den, vysoké tempo však Hanákům nevadí. Dobře si navíc uvědomují, že právě leden bude mít zřejmě velké slovo v konečné podobě tabulky. „Myslím, že leden je rozhodující, vzhledem k tomu, že po olympijské pauze už nezbývají skoro žádné zápasy. My navíc budeme nejspíš i něco překládat, takže pauza bude delší. To, co si nahrajeme v lednu, bude důležité, abychom se pak v posledních čtyřech zápasech neklepali, že nás dobíhá spodek tabulky,“ dodal hokejista, který v minulosti oblékal právě i dres Mladé Boleslavi.

Z KABINY SOUPEŘE: Bruslaři chtějí zapomenout na nepovedené období

Bruslařům se od začátku prosince nedaří tak, jak by chtěli. Z deseti utkání se Mladoboleslavští radovali z výhry jen ve dvou případech, celkem si ale připsali devět bodů. V posledních třech kolech se navíc středočeskému týmu lepí smůla na paty. Mladá Boleslav nejprve podlehla Vítkovicím vysoko 1:7, o dva dny později podlehla trápícímu se Litvínovu 0:2. V dosud posledním utkání se Bruslaři o body znovu dělili, a to se Zlínem, kterému podlehli po samostatných nájezdech 2:3.

Jedničkou Mladé Boleslavi je Brandon Maxwell, který si po šestadvaceti odchytaných utkáních drží úspěšnost na čísle 91,9 %. V obraně se nejvíce daří urostlému Oldrichu Kotvanovi, který si připsal 16 bodů a se třinácti asistencemi je nejlepším nahrávačem týmu. Produktivitu útočníků vedou dva ex-třinečtí forvardi. Zatímco nejlepší střelec týmu Jakub Orsava přidal k patnácti gólům osm asistencí, Jakub Klepiš se za záda brankářů soupeře trefil devětkrát a jedenáctkrát na gól nahrál.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Vladimír Kýhos
Hala (kapacita): ŠKO-ENERGO Aréna (4 200)
Poslední utkání: Prohra se Zlínem 2:3sn