FOTO: Fanoušci na festivalu Reggae v parku poděkovali hokejistům za postup do extraligy

Zuzana Spurná
O L O M O U C – I když už od postupu do extraligy uplynulo pár měsíců, na historický úspěch se v Olomouci nezapomíná. A tak Kohouti obdrželi pozvání na druhý ročník festivalu Reggae v parku, kde jim fanoušci poděkovali za velmi úspěšnou sezónu. Zájem o hokej v Olomouci těšil hráče i zástupce klubu, jejich návštěva zase přítomné fanoušky.

Sobotní odpoledne se v olomouckých Smetanových sadech neslo v rytmu reggae. Tentokrát měl ovšem festival, který se nedaleko jezírka pořádá už druhým rokem, ještě něco navíc. Organizátoři akce si jako čestné hosty pozvali zástupce olomouckých hokejistů, aby dodatečně poděkovali za historický úspěch v podobě postupu.

„Se spoluorganizátorem Martinem Svobodou jsme oba fanoušci HC Olomouc a jsme strašně pyšní na to, že postoupili do extraligy. Nějak nás úplně neoslovilo to, jak město hokejistům poděkovalo, tak vznikl nápad, pozvat je sem,“ řekla Kateřina Marková, organizátorka akce Reggae v parku.

Organizátory těšil i zájem ze strany zástupců hanáckého klubu. Ti totiž nápad fanoušků téměř okamžitě podpořili. „Vedení klubu se to moc líbilo. Ocenili, že to máme všechno připravené a víme, co chceme. Organizačně to máme zvládnuté. My jsme jim přednesli, co po nich chceme a vedení nám hned potvrdilo, že do toho jdou,“ tvrdila Marková.

Netradiční hudební akce se ale týkala především Kohoutů, kterým organizátoři před návštěvníky festivalu veřejně poděkovali za úspěšnou sezónu. „Je příjemné, když si pořadatel nějaké akce vzpomene a poděkuje nám touhle formou. Myslím, že v Olomouci takové nějaké poděkování chybělo, ale dočkali jsme se na takovém koncertu. Za to můžeme být jen rádi. Chtěli jsme poděkovat fanouškům, ale oni poděkovali nám,“ těšilo Matěje Pekra.

⇒ Útočník Matěj Pekr

Jedno poděkování už ale mají Hanáci za sebou. To se téměř před dvěma měsíci uskutečnilo v centru města, kdy na radnici přivítali hokejisty zástupci města a kraje. „Na radnici to bylo takové moc oficiální. Byli jsme v obleku… tady je to uvolněnější. Akce na radnici byla spíš pro sponzory a podobně, tohle je víc pro fanoušky,“ porovnával dvě události olomoucký útočník.

Hokejisté Mory dorazili na akci s předstihem, a tak si ještě mohli poslechnout některé vystupující. Co na festival říkají z pohledu jeho návštěvníků? „Můžu mluvit jen za sebe a mně tahle muzika nic moc neříká, ale nevím, jak ostatní kluci. Některým to asi nevadí, mně taky ne, ale nepustím si to doma,“ usmíval se šestadvacetiletý hokejista.