FOTO: Fanoušci zahájili sezónu, pochodovali městem

Miroslav Fantal
O L O M O U C - Jako již tradičně se před prvním domácím zápasem sešli fanoušci olomouckého hokeje na Horním náměstí u Sloupu Nejsvětější Trojice, aby zahájili novou sezónu pochodem městem. U jedné z nejvýznamnějších olomouckých památek se tentokrát sešlo na padesát fanoušků Kohoutů.

Již potřetí zahájili olomoučtí fanoušci sezónu pochodem ulicemi města. „Snažíme se o to, aby se lidé v Olomouci dozvěděli, že se tu hraje hokej. Ti, co to neví, aby si nás všimli, případně se i připojili,“ zdůvodnil pořádání akce místopředseda fanclubu Zdeněk Černohouz. „Také je to oslava začátku nové sezóny, aby se fanoušci nahecovali. Jde o určitou propagaci klubu a hokeje v Olomouci,“ dodal.

Zdeněk Černohouz
Bohužel letošní účast na pochodu nebyla tak výrazná jako tomu bylo v minulé sezóně. „Loni se nás sešlo zhruba sto. Dnes vzhledem k tomu, že začalo pršet, se nás sešlo o poznání méně. Myslím si, že nás bylo asi padesát,“ smutnil olomoucký fanoušek.

Občanské sdružení Fan Club HC Olomouc se od svého vzniku zasloužilo o mnoho akcí fanoušků Mory s hráči klubu. Mezi největší patří vzájemné fotbalové utkání či společné odpoledne na minigolfu. I na novou sezónu chystá vedení fanclubu další akce. „Novinky se připravují. Jednáme o sezení primátora města Olomouce s fanoušky hokeje. Na konci sezóny opět chystáme tradiční fotbal s hráči,“ potvrdil.

„Přes zimu chceme vymyslet něco nového. S Brančou (Richard Brančík) jsme se předem domlouvali, že se pokusíme uspořádat nějaký zápas nebo dovednostní soutěže na ledě před radnicí,“ pokračoval Černohouz.

Ten si zároveň náramně pochvaluje lepšící se spolupráci své organizace s vedením klubu. „Spolupráce fanclubu s vedením HC Olomouc je rok od roku lepší. Ale jak se to postupně vyvíjí, tak zjišťujeme, že se určité věci dělají jinak. Ne všechno u nás jde hned jako v Kometě,“ prozradil jeden ze zakladatelů FC. „Fanoušků je míň, nemáme tak velké zakázky pro výrobce šál, dresů, takže se nemohou vyrobit hned,“ doplnil.

Fotoreportáž z pochodu fanoušků

FOTO: Zdeněk Polák.