FOTO: HC Olomouc uspořádal neformální setkání sponzorů s vedením klubu a hráči

Zuzana Spurná, Karolina Martinková
O L O M O U C – V Resortu Hodolany se v úterý 14. června uskutečnilo první neformální setkání partnerů a sponzorů klubu a vedení HC Olomouc. Nechyběl ani kapitán Kohoutů Martin Vyrůbalík a pětice nováčků v hanáckém týmu. Hosté se tak seznámili s novinkami v klubu, plánem do budoucna a také se setkat s olomouckými posilami. Podobná setkání by se během sezóny měla konat častěji.

Přivítání a úvodního slova se ujal jednatel HC Olomouc Jan Tomajko. „Během léta jsme se snažili udělat takové změny, abychom se někam posunuli jak herně, tak ve vedení. Doufáme, že nám partneři a sponzoři zachovají stejnou přízeň jako v minulé sezóně,“ řekl Tomajko, který zároveň plní funkci asistenta trenéra u A týmu.

Trenér Zdeněk Venera se vyjádřil i k minulým sezónám a k tomu, co čeká olomoucké hokejisty v následujícím ročníku. „Je potřeba si uvědomit, že má Olomouc za sebou dvě sezóny v extralize a do tradičního extraligového klubu má ještě daleko. Všichni víme, že příští sezóna bude hodně těžká. Loňská se opravdu povedla, ale to už je pryč. V minulém roce jsme hráli dobře defenzivně, což podle mě bylo částečně zapříčiněno tím, že si Olomouc v předchozí sezóně zahrála baráž a už ji nikdo nechtěl opakovat. Pud sebezáchovy jen tak nevyprchá. Věřím, že to, že kluci nic nevypustili a do každého zápasu šli naplno, nám zůstane a k dobré defenzivě přidáme i více gólů,“ tvrdil kouč Hanáků.

Marketingová manažerka Zuzana Němcová pak prozradila, jaké novinky čekají partnery a sponzory v nadcházejícím roce. „Pro další sezónu máme připraveno několik změn, které vychází právě z komunikace s partnery klubu. Snažíme se například navýšit kapacitu stříbrné VIP. Dále bychom rádi pořádali právě tato neformální setkání,“ vyjmenovala manažerka. Zároveň zdůraznila, že nepůjde o jediné změny.

Mezi pozvanými nechyběl ani primátor města Antonín Staněk, který stejně jako před necelým měsícem na radnici, i tentokrát ocenil výkony hráčů a vedení olomouckého klubu. „Chtěl bych znovu poděkovat vedení klubu, ale zejména hráčům, za reprezentaci města, protože byť jsme byli v centru pozornosti ve dvou nejvýznamnějších sportech v České republice, ve fotbale i v hokeji, musím říct, že více se o Olomouci hovořilo právě v souvislosti s hokejem. Myslím, že tím, co klub dokázal, rozhodil všechny hokejové experty,“ řekl Antonín Staněk.

Přední představitel města znovu potvrdil, že klub může i nadále počítat s finanční podporou. „Hráčům i vedení patří velký dík, protože vidět, jak na ledě hráči bojují a jak je jim vlastně milé, že hrají za tento klub, byl zápas od zápasu opravdu velký zážitek. Věřím, že i v příští sezóně se klubu bude takto dařit. Chtěl bych říct, že i do budoucna bude město hledat všechny dostupné prostředky, kterými bude moci hokejový klub podporovat. Finanční podporu chceme směřovat do mládežnického hokeje, protože víme, jak to dopadlo v minulosti a i v současnosti s SK Sigma, když odchovanci přestali hrát,“ dodal.