Fanoušky jsem slyšel. Byli úžasní, usmíval se Jakub Galvas

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Před druhým domácím extraligovým utkáním ukázali olomoučtí trenéři také na nejmladšího člena kohoutí kabiny, a to obránce Jakuba Galvase. Talentovaný zadák plnil roli sedmého beka, na nedostatek prostoru na ledě si ale stěžovat rozhodně nemohl. Během utkání si navíc za šikovný zákrok vysloužil i skandování svého jména. Premiéru v ostrém zápase navíc osladila Galvasovi výhra 2:1. A jaké jsou dojmy šikovného obránce?

Kohouti odehráli už třetí kolo nejvyšší české hokejové soutěže, když na vlastním ledě hostili Pardubice. I když už v úvodu inkasovali, dokázali zápas otočit a připsali si druhou výhru v řadě. První ostrý start mezi muži si připsal teprve sedmnáctiletý Jakub Galvas. „Rozhodně jsem za tuhle šanci rád. Navíc v domácím prostředí. Publikum bylo úžasné a jsem hlavně rád, že jsme vyhráli, doufám, že to bude pokračovat,“ řekl bek nosící dres s číslem 79.

⇒ Obránce Jakub Galvas

Talentovaný obránce si ve druhé třetině dokonce vyslechl skandování svého jména, když dokázal šikovně zastavit puk v pásmu. Něco takového zažil na olomouckém ledě poprvé v kariéře. „Zrovna to byla taková maličkost, ale jsem rád, že mě tak povzbudili a přijali mě na ledě,“ děkoval fanouškům.

Jakub Galvas nastoupil k zápasům A týmu už v přípravě, tehdy se ale olomoucký tým teprve sehrával, teď už je ale v utkáních hlavním cílem zisk bodů. „Je to rozdíl. Přijde mi, že je to už od začátku nervóznější a navíc se hraje o tři body. Jsem ale rád, že jsme to zvládli,“ oddechl si obránce, který je zároveň nejproduktivnějším zadákem juniorky.

Syn třineckého obránce Lukáše Galvase odehrál i přípravné utkání proti týmu KHL. Stejně jako tehdy, i v zápase proti Pardubicím stál proti velmi zkušeným hráčům. Kdo je na druhé straně, si ale raději moc nepřiznává. „Já si toho moc nevšímám. Radši se nedívám na jména, abych z toho nebyl nervózní. Vidím, že jede hráč a snažím se proti němu hrát jako s každým jiným. Samozřejmě, když slyším o Sýkorovi a vím, že je dobrý, dávám si daleko větší pozor, abych někde nepropadl, ale jinak se snažím hrát se všemi stejně,“ tvrdil.

A jak je to s pokyny od trenérů? Člena zlatého týmu z letošního Hlinkova memoriálu ani jeden z koučů příliš krotit nemusí. „Myslím, že už mi ale nemuseli říkat, jestli mám být v klidu, a podobně, protože jsem odehrál nějaká přípravná utkání, což mi před startem docela pomohlo,“ přiznal talentovaný hokejista.

Kromě áčka plní Galvas své povinnosti i v olomoucké juniorce. S tou nastoupil v pátek proti Třinci, v sobotu proti Vítkovicím. Během pěti dnů tak odehrál tři utkání a další ho možná čekají na konci týdne. „Vůbec netuším, jak to bude. Záleží na trenérech, kam mě postaví, a já udělám, co mi řeknou. Únavu zatím necítím. Myslím, že jsem docela v pohodě,“ usmíval se bek, jehož mladší bratr také hájí olomoucké barvy.