František Skladaný odpovídal off-line! V klube som nesmierne spokojný, říká

Redakce
O L O M O U C – František Skladaný se ve své první sezóně v Olomouci tak trochu hledal. V té druhé ale předvedl, že jeho příchod na Hanou, byl trefa do černého. Šikovný útočník se stal nejproduktivnějším hráčem Olomouce v základní části a ve 44 zápasech nasbíral 26 bodů, ve třech utkáních play-out si připsal další čtyři body. Zkušeného forvarda jste tak po sezóně měli možnost sami vyzpovídat. A co na sebe prozradil?

František Skladaný – to jméno už v Olomouci fanoušci dobře znají. Není tedy divu, že spousta otázek v celkově druhém letošním off-line rozhovoru směřovala hlavně na další působení zkušeného útočníka právě na Hané. „Olomouc ako mesto je nádherné a v klube som nesmierne spokojný. Je tu skvelá partia a aj ľudia okolo hokeja. Takže áno, budem pôsobiť v Olomouci aj v ďalšej sezóne,“ prozradil.

⇒ Útočník František Skladaný

Olomoucký útočník si během dvou sezón, a především v té druhé, kterou na Hané odehrál celou, získal mnoho fanoušků. Na utkání s Kometou jej ale přijela podpořit i skupinka fanoušků ze Slovenska. „Áno bol to môj osobný funclub (usmíval se). Počas leta už piatym rokom organizujem amatérsky hokejový kemp, kde si hráči vyskúšajú na pár dní hokejový život, harmonogram a prácu profesionála. Bola to práve skupina zo spomínaného kempu. Pravideľne každým rokom ho absolvujú a som nesmierne rád že po minuloročných sľuboch ma tento rok konečne prišli dva krát skontrolovať (usmíval se) a povzbudiť. Týmto im chcem zároven aj poďakovať, hlavne ich kapitánovi MUDr. Malinovskému,“ vzkázal na dálku.

Protože má František Skladaný i dvě dcery, fanoušky zajímalo, jak se s tak trochu kočovným stylem života hokejisty vypořádává rodina. „V hokejovom živote, teda neustálom cestovaní, je to naozaj nesmierne ťažké. Ja som mal to štastie a hral som na jednom mieste vo Varoch sedm sezón. Spolu s rodinou sme sa tam cítili ako doma. Je to zároveň aj rodné mesto mojich dvoch detí. Všetko sa dá, hlavne aby sa dobre cítili deti. Z tohoto hľadiska bolo Rusko naozaj náročné, lebo v tom čase staršia dcéra začala povinnú školskú dochádzku na Slovensku. Aj napriek tomu z Olomouca necestujem na Slovensko každý deň, nech sa deti aj trochu tešia keď ma uvidia," řekl v madsázce.

Přestože se Olomouc do vyřazovacích bojů nedostala, play-off extraligy olomoucká dvacítka trochu sledovala. „Odpoveď píšem neskoro, gratulujem Brnu, ale nemal som žiadneho favorita,“ Když došlo na otázku oblíbené zahraniční kluby, měl Skladaný jasno. „V NHL momentálne asi Olejári, v KHL SKA Petrohrad,“ tvrdil slovenský forvard.

Nechyběla ani otázka na uplynulý ročník. „Myslím že sezóna bola dosť poznačená početnou marodkou, s ktorou sme bojovali a z môjho hľadiska aj dosť ovplyvnila značnú časť súťaže. Inak, ja osobne som si sezónu nesmierne užil. Vytvorili sme skvelú partiu. V poslednej štvrtine to už boj hokej, ktorý musel tešit každého. Naši fanúškovia nás počas celej sezóny hnali dopredu k lepším výkonom za čo im patrí veľká vďaka,“ ocenil.

Ostatní odpovědi Františka Skladaného najdete pod tímto odkazem.