Hanáci v neděli vlítnou na Litvínov

Adam Mráček
O L O M O U C – Páteční duel mezi Moravou a Čechy nabídl zajímavou podívanou. Na libereckém stadionu se předháněly oba týmy. Avšak na první gól se dlouho čekalo. Až do 40. minuty bylo skóre nerozhodné. Právě na konci druhé periody se prosadili Tygři. Za stavu 0:1 se Olomouc snažila vyrovnat, ale neúspěšně. „Měli jsme tam šance na gól. Při přesilovkách byla branka už blízko. Měli jsme dvě přesilovky, které jsme nevyužili. Poté co Liberec zvýšil stav na 0:2, bylo o zápase již rozhodnuto,“ řekl Branislav Konrád.

Oba celky byly naprosto vyrovnaný. Nasvědčují tomu také střely v první a druhé třetině, které činily 9:10, 12:11. Zápas nasvědčoval remíze. Těsně před tím, než se v aréně rozezněla siréna označující konec druhé tetiny, tak Tygři vstřelili branku. „Byla to dlouhá přetahovaná o to, kdo dá první gól. Bohužel se to podařilo Liberci, trošku jsme to otevřeli v poslední třetině. O tomto zápase rozhodli přesilovky,“ sdělil Konrád.

Všechny tři góly, které spadly za zády Konráda byly jak přes kopírák. Liberec se celou dobu tlačil víc a víc k bráně. A pokaždé, se jim povedlo zakončit. „U Liberce jsme věděli co budou hrát. Tlačí se do brány a dávají mnoho gólů. Tohle jsme u Tygrů neuhlídali. Hlavně nám chyběly góly. Musíme jít dále, a doma to snad zlomíme,“ řekl brankář nosící na drese číslo 42.

Olomouc se poslední dobou trápí a to hlavně ve svých přesilovkách. Stejný problém měla i na začátku sezony 2015/16. V předminulém zápase s Plzní využila Mora pouze jednou přesilovku. A to Indiáni na trestnou lavici usedli čtyřikrát. „Stále nám něco chybí. V posledním zápase dostáváme moc gólů v oslabení. V přesilovkách dáváme úplné minimum. Budeme muset na tom víc zapracovat, jak na přesilovkách, tak na oslabení,“ dodal brankař.

Hanáci musí zabrat! Do konce základní části už zbývá pouze 9 kol. Olomoucký celek se po zápase s Libercem nachází na osmé příčce, ale stále usiluje o přímý postup do play-off. „Bodů nám chybí dost, v posledních zápasech jsme jich moc neuhráli. Prohráli jsme třikrát po sobě a doma to musíme zlomit. Všichni nás už dotáhli. Mohli jsme mít alespoň o deset bodů více,“ zakončil.

Z KABINY SOUPEŘE: Litvínov zaujímá poslední místo

Letošní sezóna není pro Litvínovské vůbec přívětivá. Drží se na úplném dně tabulky extraligy. V posledních třech zápasech si Verva nezapsala ani bod. Ve 43. kole podlehla Mountfieldu 3:7. Osudovou se pro ni stala druhá perioda, když za dvacet minut skončily za zády Kantora čtyři góly. V dalším zápase narazila na Jihlavu, kde opět o konečném stavu rozhodla druhá třetina. Litvínov doma podlehl Dukle 1:3. Poslední zápas byl opět domácí. Verva přivítala Spartu. Od začátku zápasu měli na vrch Pražané. I přesto se Verva v závěrečné periodě prosadila a Spartě vítezství nenechala zadarmo. Ale i tak si Západočeši nezapsali ani bod a momentálně jich mají na kontě jen 43. Zvládne Mora nad Litvínovem uhrát tři body?

V Litvínově je bezesporu nejlepším hráčem Viktor Hübl s počtem 32 bodů za 37 zápasů. Nejvíce času na ledě stráví norský hráč Daniel Sörvik, který je na hrací ploše v průměru 21:01 . Michael Petrásek je osmým nejlepším brankařem extraligy s úspěšností 91.67.