Hráli jsme přesně tak, jak jsme si řekli, těšilo po utkání Rostislava Marosze

Jan Matúš
O L O M O U C – Po sérii nezdarů se Hanáci v přípravě opět dočkali výhry. Na ledě slovenské Skalice se Kohoutům střelecky dařilo, zápas nakonec vyhráli jednoznačným způsobem v poměru 5:2. Jedním z hráčů, který se zapsal na listinu střelců byl i útočník Rostislav Marosz. „Potřebovali jsme si po úterním zápase zlepšit naše sebevědomí a hlavně se dostat do herní pohody,“ liboval si Marosz.

Mora má za sebou další ze série přípravných utkáních, olomoučtí hokejisté se tentokrát postavili slovenské Skalici, kterou se jim podařilo zdolat hladce 5:2. Hanáci tak dokázali ukončit svou sérii tří porážek v řáde, a připsat si tak už svou pátou výhru v letošní přípravě.

⇒ Útočník Rostislav Marosz

Vítězství Hanáků se však nerodilo vůbec snadno. Po první třetině totiž na světelné tabuli svítily dvě nuly a do šaten se tedy odcházelo za bezbrankového stavu. „První třetina se nám ještě příliš nevydařila, protože jsme v ní nedokázali vstřelit žádný gól. Naopak však bylo dobré, že se nám v ní podařilo udržet i čisté konto,“ pověděl o první části forvard Rostislav Marosz.

Druhá část už však byla jasně v režii olomouckých hokejistů, kterým jejich aktivita nakonec přinesla i první dvě branky, které dokázali postupně vstřelit Marosz a Knotek. „Ve druhé třetině už to bylo lepší. Konečně jsme hráli to, co jsme si řekli, a to nám také přineslo dvě branky. Vždy je lepší, když se dostanete do vedení jako první, protože první branka dokáže hodně povzbudit,“ kvitoval povedenou druhou část olomoucký útočník.

Právě o úvodní branku se postaral šikovný útočník Rostislav Marosz, kterému na jeho trefu přihrál ve svém prvním utkání Ivan Majeský. „V útočném pásmu jsem si narazil puk s Ivanem Majeským, který mi jej poslal přesně mezi beky a já se poté dostal až před brankáře, kde jsem chtěl poslat puk pod břevno, a to se nakonec podařilo a padlo to tam,“ popsal svou gólovou akci.

Vstup do třetí třetiny byl ze strany hostujících hokejistů naprosto perfektní. Hanáci totiž dokázali v úvodních minutách třetí periody vstřelit hned tři branky. Dvě z nich byly dokonce v přesilových hrách. Hned první přesilovou hru dokázal využít svou první brankou v olomouckém dresu Radek Dlouhý, kterému na jeho úvodní trefu přihrávali Rác a Marosz. Druhý jmenovaný si tedy v utkání připsal jeden gól a jednu asistenci.

⇒ HK 36 Skalica

Kohouti však následně možná trochu zbrzdili, čehož využili domácí hokejisté, kterým se v krátkém časovém sledu podařilo vstřelit hned dva góly. „Začátek třetí třetiny byl z naší strany parádní, protože jsme dokázali přidat další tři branky, a vedli jsme tak už o pět gólů. Možná jsme poté trochu přestali hrát a Skalica toho dokázala využít a právě proto nám vstřelili dva góly,“ řekl k průběhu poslední dvacetiminutovky.

Utkání tedy nakonec dokázala Mora ovládnout v poměru 5:2, a olomoučtí hokejisté si tak po třech porážkách připsali svou pátou výhru v letošní přípravě. „Potřebovali jsme si po úterním zápase zlepšit naše sebevědomí a hlavně se dostat do herní pohody. To si myslím, že se nám právě proti Skalici podařilo a snad to už bude jen lepší,“ dodal na závěr Rostislav Marosz.