Hrozně moc se strachujeme o výsledek, litoval třetí třetiny Jan Knotek

Johan Čáp
O L O M O U C – Kohouti do zápasu proti Mladé Boleslavi vstupovali s vědomím, že dokázali opanovat předchozí extraligová utkání, čímž se také znovu vraceli do boje o předkolo play-off. Bruslařský klub sice v nedělním střetnutí otevřel skóre, avšak Kohouti ještě dokázali dvěma brankami vývoj otočit ve svůj prospěch. Do třetí třetiny však Olomouc nevstoupila ideálně a ani šance Jana Knotka už nezměnila nic na tom, že Boleslavští třetí periodu ovládli dominantně vypadající cifrou 3:0.

Mladá Boleslav byla letos pro Olomouc celkem oblíbeným soupeřem, Mora ve všech třech zápasech s Bruslařským klubem třikrát bodovala. Kohouti se navíc nacházeli v herní pohodě podpořené šňůrou výher. Podle těchto letmých poznatků měl být favorit jasný. Jenomže ten nebyl ve své kůži. Olomouc totiž po necelých čtyřech minutách prohrávala o jednu branku. „Předvedli taktiku, co hrají už stabilně. Tradičně vysoko napadali, moc nás tak nijak nepřekvapili,“ nehledal útočník Jan Knotek příčinu brzké obdržené branky v aktivní hře soupeře. „Nevyšel nám úvod, ale pak už jsme se do toho postupně dostávali. I díky tomu jsme dali před sirénou vyrovnávací branku,“ popisoval vývoj první třetiny a branku Davida Škůrka, u které byl dlouho uveden jako střelec.

Od začátku 21. minuty patřil led Hanákům, sice to nepotvrdili počtem střel, ale opticky a i na skóre tuto část zápasu opanovali. „Druhá třetina byla z naší strany dobrá, špatný začátek zápasu jsme určitě tímto výkonem odčinili,“ hodnotil Knotek výkony Kohoutů jak na houpačce. V polovině základní hrací doby nastolené tempo a převahu dokázal zužitkovat dokonaným obratem Burian, čímž zvýšil na 2:1. Jenže to bylo ze strany domácích vše. „Obrovská škoda, že jsme z této části utkání nevytěžili víc. Na jejich bránu jsme posílali jednu střelu za druhou. Chyběl nám třetí gól, ten by nás určitě uklidnil,“ litoval olomoucký forvard promarněných šancí.

⇒ Útočník Jan Knotek

První dvě třetiny nenaznačovaly možný herní propad na straně Olomouckých, většina fanoušků spíše očekávala další snahu o navýšení vedení. Pro většinu z nich však přišel šok, Mladá Boleslav srovnala a byla jasně lepším týmem. „Chyběl nám větší důraz, pohoda na hokejce, lepší řešení situací,“ našel Knotek hlavní nedostatky ve hře svěřenců kouče Zdeňka Venery. „Hrozně moc se strachujeme o výsledek a z toho vyplynou chyby. Už několik zápasů jsme prohráli díky těmto obavám. Bohužel jsme se tohoto zlozvyku nevyvarovali ani teď,“ lamentoval nad výkonem, který pomohl Boleslavským k obratu na konečných 4:2.

Olomoucký manšaft tak nevyužil nabídnuté šance na předskočení Středočechů a i po tomto zápase zůstane na 12. místě. „Je to citelná ztráta,“ realisticky hodnotil 29letý útočník důsledky pro svůj tým. „Nám se už tradičně takováto utkání, ve kterých můžeme někoho předskočit, nedaří vyhrávat. Nevím, jestli je to nějaký blok v hlavách, nebo nad tím moc přemýšlíme, ale většinou nám to nevyjde podle představ,“ našel zajímavou souvislost.

„Tabulku nesleduju, já bych se tím akorát víc stresoval. Jdu do každého zápasu s tím, že chci vyhrát za tři body,“ nechtěl Knotek komentovat šance na postup do předkola play-off. Další šance na přiblížení se vysněné desáté pozici se naskytne Kohoutům už v úterý, kdy přivítají v odloženém utkání Hradec Králové. „Mountfield je na čase porazit!“ vybízí olomoucký forvard k prolomení více jak dvouletého čekání na extraligové vítězství nad tímto soupeřem. „I když jsou teď v dobré formě, tak by nám to proti nim mohlo vyhovovat, protože proti silnějším týmům hrajeme vždy lépe než se sousedy v tabulce. Doufám, že předvedeme slušnou hru a urveme alespoň bod,“ dodal na závěr.