Jak to viděli: Utkání Kohoutů s Oceláři očima Jakuba Urbische a Jana Hlaváče

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Ve druhém kole DHL extraligy juniorů se na olomouckém ledě setkaly dva týmy, které běžně nastupují v červeno-bílé kombinaci. Kohouti hostili Třinec, kterému v přípravě dvakrát podlehli 1:3. Tentokrát to ale byli Olomoučtí, kteří se radovali z cenné výhry nad silným soupeřem. Velký podíl na výhře domácích měl Jakub Urbisch, který si připsal 45 zákroků. Jan Hlaváč na druhé straně tolik práce neměl, někteří hráči si jej ale dobře pamatovali z loňského play-off staršího dorostu. Jak se oba brankáři dívají na utkání?

Jak hodnotíte dnešní utkání?

Jakub Urbisch (Olomouc): Ani jsem moc celkově nevnímal utkání, soustředil jsem se na sebe a snažil se podat co nejlepší výkon. Kluci mi hodně pomohli. Třinec byl asi lepší, ale my jsme to odbojovali a měli jsme i štěstí, které pak padlo k nám.

Jan Hlaváč (Třinec): Myslím, že utkání bylo dobré, bohužel pro nás ale trochu smolné. Měli jsme spoustu šancí, které jsme nevyužili. Je těžké k tomu něco říct. Soupeř dal druhou branku, která rozhodla.

Jakube, na vás šlo 46 střel, na vás Honzo 21, která varianta vám více vyhovuje? Jsou to zápasy, kde máte zásahů opravdu hodně nebo naopak?

Jakub Urbisch (Olomouc): Je to lepší pro moje statistiky i pro mě (smál se). Po zápase už to tak dobré ale není, protože se můžu sotva zvednout. Mně se lépe hraje proti takovému týmu než třeba proti Jihlavě, kdy na mě moc střel nejde.

Jan Hlaváč (Třinec): Podle mě je pro gólmana lepší, když na něj jde víc střel. Když je jich míň, je to těžší, protože je pak takový nerozhýbaný. Může pak přijít nějaký nájezd, a to se pak špatně chytá.

Ve třetí třetině nebyl Olomouci uznán gól, jak jste to viděli vy?

Jakub Urbisch (Olomouc): Myslím, že platit měl. Hned jsem se vystresoval a musel jsem si říct „Kubo, uklidni se“. Nevím, proč ho neuznali. I mně se jednou stalo, že jsem dostal takový gól. Ještě, když jsem působil v Německu, na mě hned po prohraném buly nahodili kotouč, já byl připravený, že to zastavím, díval jsem se na hráče, kam to rozehraju a najednou slyším „gól“.

Jan Hlaváč (Třinec): No, ani nevím, kudy to prošlo. Byl to takový padáček a byl jsem rád, že to nakonec neuznali, protože to byla očividně moje chyba. Bohužel pro Olomouc ho neuznali, ale i přesto jsme pak dostali druhý gól.

⇒ Jakub Urbisch si v minulém roce odbyl premiéru za áčko, Jan Hlaváč držel v play-off staršího dorostu čisté konto pět zápasů.

Honzo, setkaly se dva týmy, které spolu v minulém roce bojovali v play-off. Nakonec postoupil Třinec, možná hlavně díky vám, kdy jste inkasoval jediný gól. Jaké jsou pro vás ligové zápasy v letošní sezóně?
Nebylo to hlavně díky mně, celý tým měl zásluhu na našem loňském postupu do dalšího kola. Myslím si, že v tom není rozdíl. S kluky proti sobě hrajeme už dlouho, takže jsem to bral jako běžné utkání. Neměl jsem žádnou extra motivaci.

Jakube, po dvou prohrách v přípravě jste dokázali porazit tým, který má každoročně ty nejvyšší ambice, jak to vnímáte?
Podle mě, i podle toho, co nám říká trenér, máme na všechny, musíme ale hrát tak, jak jsme hráli proti Třinci. Musíme hrát tak bojovně jako proti Třinci, ale zároveň přidat víc hokejovosti. Věděli jsme, kdo přijede a chtěli jsme je porazit.

Jaké podle vás budou další extraligové zápasy?

Jakub Urbisch (Olomouc): Musíme se sami nakopnout. Samozřejmě se to odvíjí i od toho, kolik toho vyhrajeme, ale je to na nás, nemůžeme na to kašlat. V prvním zápase proti Jihlavě jsme to podcenili. Kašlali jsme na to, nebojovali, nebyl to hokej.

Jan Hlaváč (Třinec): My jsme vyhráli v přípravě, Olomouc teď, ale myslím, že budeme hrát normálně dál svůj hokej. Máme další zápasy a další možnosti k výhře.

Jakub Urbisch (HC Olomouc):

Věk: 19 let
Číslo dresu: 2
Odchytané zápasy: 2
Procentuální úspěšnost: 95 %
Počet zásahů proti Třinci: 45
Inkasované góly: 1

Jan Hlaváč (HC Oceláři Třinec):

Věk: 18 let
Číslo dresu: 1