Jsem prý špatný spolubydlící, smál se u off-line rozhovoru Tomáš Mikúš

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Po téměř roční pauze jste měli možnost ptát se na cokoliv, co vás napadne, dalšího z olomouckých hráčů prostřednictvím off-line rozhovoru. Tentokrát se notebooku posadila jeden z hráčů, kteří v Olomouci působí teprve první sezónu, a to slovenský útočník Tomáš Mikúš. Dvaadvacetiletý hokejista narazil i na otázky o jeho přechozím působišti ve Slovanu či v Hokki, odpovídal ale i na tradiční nehokejové otázky jako třeba, jaké je jeho oblíbené jídlo. Co všechno na sebe Tomáš Mikúš prozradil?

Bezmála týden jste mohli posílat olomouckému forvardovi otázky, které se vám honily hlavou. Tomáš Mikúš pak po druhém ze čtvrtečních tréninků během repre pauzy usedl k počítači a pustil se do odpovídání. A že otázek přišlo opravdu hodně. Předsezónní posila Mory odepsala na více než padesát otázek, z nichž některé tvořily další podotázky.

⇒ Útočník Tomáš Mikúš

Mladší z bratrů Mikúšových strávil předchozí sezónu ve finské Hokki, farmářském týmu Karpat Oulu, nemohla tak chybět otázka právě na Finsko, tamní kulturu nebo finské týmy. „Finsko je krásná krajina. Nejvíc se mi líbila místní zima, zasněžená krajina. Stadiony byly ok, ale já nehrál nejvyšší soutěž, takže tam jsou určitě moderní arény, takže to nemůžu hodnotit. Nejvíc mě udivilo, že všichni jezdili na kole, i když bylo -30 stupňů, metr sněhu a sněžilo, že nebylo vidět na krok. Bylo jim to úplně jedno,“ divil se Tomáš Mikúš.

Tak trochu k Finsku se vztahovala i další otázka. Olomoucké levé křídlo si totiž zkusilo angažmá hned ve třech státech, jak to tedy bylo s daněmi a kdo vlastně bude Mikúšovi vyplácet daně? „Daně platím tam, kde hraju. Ve Finsku to bylo nejjednodušší, protože tam posílají už zdaněnou výplatu. Doufám, že bude i NHL a nebudu se muset starat o to, kde mi budou vyplácet důchod, protože to momentálně vůbec netuším,“ přiznal, že nad budoucností zatím příliš nepřemýšlí.

Hokejista s třináctkou na dresu nastupuje za Kohouty pravidelně od začátku sezóny. Dá se vybrat, který z odehraných zápasů byl tím nejlepším a který Hanákům příliš nevyšel? „Nedá se říct, který je nejlepší, vždy mě baví, když se vyhrává. Nejhorší byl úplně první zápas na Spartě, kde jsme toho moc neukázali,“ vrátil se ke startu letošní sezóny nejvyšší soutěže.

Málokomu uniklo, že specialitou mladého olomouckého hokejisty jsou různé kličky. Jednou takovou, za kterou sklidil obdiv u široké hokejové veřejnosti, předvedl i v jednom ze zápasů proti Plzni. Kdo byl Mikúšův učitel? Poměrně nově navíc nastupuje ve formaci s dalšími dvěma Slováky, a to Františkem Skladaným a Peterem Húževkou. A slovenské lajně to zatím klape. „Jsem samouk a hraje se mi s nimi výborně, protože jsou to Slováci a konečně rozumím, co mi říkají,“ vtipkoval.

Olomouckému levému křídlu se v minulých sezónách poměrně dařilo, v té letošní patří k druhému nejlepšímu hráči v počtech gólů. Jeden z fanoušků však hledal spojitost s úspěchem v horoskopech. Je to snad tím, že je Tomáš Mikúš narozen ve znamení Raka? A jsou tedy všichni Raci úspěšní? Řeč přišla i na to, kdy vlastně olomouckého hokejistu napadlo, že se může nejrychlejší kolektivní hrou živit. „Rodiče jsou taky Raci a mají mě, takže Raci jsou předurčení k úspěchu. Ještě mě to nenapadlo, stále to hraju pro zábavu. Doufám, že mi to co nejdýl vydrží,“ tvrdil s úsměvem.

Mezi nehokejovými otázkami se dostalo i na téma bydlení. Ale bydlet s někým z týmu? To by asi nešlo. „Nejde o to, s kým bych chtěl bydlet já, jde o to, že jsem prý špatný spolubydlící. Prý chrápu a jsem nepořádný, takže se mnou by asi nikdo bydlet nechtěl,“ smál se olomoucký útočník.

Právě otázku na odvádění daní a případný důchod vybral Tomáš Mikúš jako nejoriginálnější. Její autor tak vyhrává dva lístky na utkání A týmu. Výherce kontaktujeme. Gratulujeme!