Jsem rád, že jsme si mohli zahrát proti soupeři z KHL, liboval si Knotek

Martin Vavruša, Tomáš Lysý
J I H L A V A – V druhém utkání jihlavského Dukla Cupu změřili své síly olomoučtí hráči s Torpedem Nižnij Novgorod. Ačkoliv Hanáci z kraje utkání za svým soupeřem zaostávali, dokázali nakonec srovnat krok a dohnat dvoubrankovou ztrátu. Pět minut před koncem se však ruský tým znovu dostal do vedení a to už si pohlídal. Přesto byl Jan Knotek po zápase spokojený. „Byla to dobrá prověrka,“ prohlásil autor vyrovnávací branky na 3:3.

Úvod zápasu Hanákům nevyšel vůbec podle představ a už po šestatřiceti vteřinách musel Konrád lovit puk ze své sítě. Torpedo navíc ještě v první třetině přidalo druhou branku a do šaten odcházelo značně spokojenější. „Bylo to hrozně rychlé. Napadali nás ve třech lidech a my jsme se s tím těžko srovnávali,“ připustil Knotek.

Po přestávce se ale výkon Kohoutů zvedl a podařilo se jim ztrátu dohnat. Vyrovnaný stav netrval dlouho, nicméně i na další gól Novgorodu Olomouc dokázala najít odpověď, když se prosadil Jan Knotek. Pět minut před koncem ovšem Kohouti inkasovali ještě počtvrté a potom už jim nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. „Byl to náročný zápas, ale jsem rád, že jsme si to mohli zkusit. Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři z KHL a dlouho jsme nevěděli kam dřív skočit, pak jsme se trochu přizpůsobili. Dobře nás to prověřilo,“ pochvaloval si olomoucký útočník.

Za dva odehrané zápasy na Dukla Cupu se Knotek prosadil už třikrát a dostal se tak na čelo tabulky střelců. „Kluci v kabině říkali něco podobného. Já jen vím, že jsem dal tři góly, kolik dali ostatní hráči, to nemám ponětí. Ale je rozhodně dobré zvednout si v přípravě sebevědomí,“ komentoval hráč s dvanáctkou na drese.

Zápas s Novgorodem byl pro Kohouty již pátý od konce přestávky a to znamená, že se letní příprava přehoupla do své druhé poloviny. „Ještě máme nějaký čas před sezónou, chceme se nachystat co nejlíp,“ řekl na závěr střelec třetí olomoucké branky.