Jsem tu spokojený, neměl jsem důvod odcházet, svěřil se Roman Vlach

David Jahoda
O L O M O U C – Když olomoucká Mora vyslala do světa zprávu o tom, že útočník Roman Vlach bude její dres oblékat i v sezóně 2017/18, fanouškům Kohoutů to udělalo nesmírnou radost. Sám Vlach, který v minulé sezoně za Olomouc odehrál 21 zápasů a připsal si parádních 16 bodů, v rozhovoru po prvním tréninku suché přípravy prozradil, že neměl důvod hanáckou metropoli opouštět.

Romane, suchá příprava na nadcházející sezonu vám právě odstartovala. Jak těžké je po několika týdnech volna se dostat znovu do tempa?
Člověk samozřejmě něco dělal, když se začátek suché přípravy blížil. Ten start je ale vždycky takový, že to trošku bolí. Ať už je to nějaký puchýř, natáhnutý sval, nebo křeče, ale to k tomu patří.

První trénink jste si mimo jiné zpestřili i fotbálkem. Ten byl ale v poměrně vysokém tempu.
Každý chce vyhrát, ať je to jakýkoliv sport. Myslím si, že i co se týká kondice, fotbal člověku hodně dá. V začátcích se člověk hodně zafuní, chvílemi jsem měl tep až v maximu.

Spekulovalo se o tom, jestli na Hané zůstanete, či nikoliv. Nakonec se vaše působení na Hané i v příští sezoně upeklo poměrně rychle. Můžete jednání přiblížit?
Byl jsem tu spokojený, kluci jsou tu perfektní. Všechno si sedlo tak, jak mělo. Neměl jsem důvod odcházet pryč, navíc to mám domů do Zlína blízko. Bylo tam hodně aspektů, které hovořily pro to tu zůstat. Po sezoně jsme se sešli a domluvili jsme se. Myslím, že to bylo celkem rychlé. Jsem spokojený, že jsem v Olomouci.

Zasahoval do jednání s Olomoucí nějak i váš mateřský Zlín?
Je to spíš otázka na vedení klubu. Já osobně jsem se domluvil s vedením Olomouce, nebylo to tak, že bych se ptal Zlína. Nedokážu říct nic podrobnějšího. Na to, jestli vše proběhlo v klidu, nebo tam byly nějaké dotazy, by vám odpověděl někdo z vedení. Já sám to nevím.

Před přípravou na novou sezonu posílila Mora realizační tým. Co od vaší první letní přípravy v Olomouci očekáváte?
Pan Moták je tu nový, pana Veneru ale dobře znám ze Zlína. Už jsem pod ním během letní přípravy trénoval, takže si myslím, že to bude obdobné. Určitě tam ale nějaké změny oproti minulým rokům budou. Podle mě jsou však přípravy vesměs všechny stejné. Jde hlavně o to nabrat kondici, nezranit se a dobře se připravit na led.

Do startu nového ročníku Tipsport extraligy je samozřejmě ještě daleko. Dá se už ale nyní říct, čeho by v něm chtěla Mora dosáhnout?
Člověk by chtěl mít samozřejmě ty nejvyšší cíle. Já jsem ale zastánce nějakých postupných cílů. Určitě by bylo hezké podívat se do play-off, a pak se uvidí. Asi každý tým si chce vyřazovací část zahrát, stejně tak my, a poté se postupnými kroky dostávat výš.