Jsme rádi, že čtyři góly stačily na vítězství, říká obránce Lukáš Spurný

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Podruhé během týdne dokázali Kohouti vyzrát na zlínské Ševce. Hanáci si už v první třetině vytvořili těsný náskok, který postupně navyšovali. I když Zlín utkání ještě zdramatizoval, dokázali si Olomoučtí dojít pro tříbodovou výhru. Možná trochu nečekaně naskočil do utkání Lukáš Spurný, který původně plnil roli sedmého obránce. V polovině zápasu však nahradil jiného mladého beka, a to Ludvíka Rutara. Nečekaný start ale Spurného nezaskočil.

Podruhé během play-out se mohli Kohouti radovat z výhry nad Zlínem. Tentokrát dokonce 4:2. Navázali tak na předchozí dva povedené zápasy a šňůru výher protáhli na tři vítězství. „Myslím, že jsme měli docela dobrou první třetinu, kde jsme měli docela hodně šancí. Škoda, že jsme nedali víc gólů. Na začátku druhé už jsme byli celkem pod tlakem, ale naštěstí jsme to ubránili. Pak jsme si řekli, že budeme hrát z obrany a udrželi jsme to,“ vracel se k utkání Lukáš Spurný.

⇒ Obránce Lukáš Spurný

Olomoučtí si ale svým vítězstvím ale nemohli být jistí celý zápas. Ševci totiž chvíli před koncem vstřelili kontaktní branku. „Po tom snížení tam byla těžká dvě střídání. Pak jsme ale dali gól do prázdné branky, a poslední minuta se spíš jen dohrávala,“ přiznal. Kdy se tedy rozhodlo o výhře Hanáků? „Myslím, že to nemělo žádný klíčový okamžik. Je škoda, že jsme neproměňovali naše šance. Měli jsme i samostatný nájezd. Jsme rádi, že jsme dali alespoň ty čtyři góly a stačilo to na vítězství,“ oddechl si.

Lukáš Spurný začínal utkání jako sedmý bek, postupem času se ale dostal na led. „Vyplynulo to ze hry, protože Luďa (Ludvík Rutar) dostal asi pukem do kotníku a trenéři to chtěli dohrát na šest beků, takže jsem naskočil,“ prozradil hráč nosící dres s číslem 43.

Mladý obránce nastupoval většinu sezóny za olomouckou juniorku, jejíž zápasy navštěvovali především rodinní příslušníci a hrstka fanoušků, mnohem větší návštěva na zápasech áčka jej ale příliš neznervózněla. „Je tu víc fanoušků, já se to ale snažím nevnímat. Po fanoušcích se nedívám a soustředím se na hru,“ tvrdil. Určitou výhodou je pro Spurného i fakt, že se v áčku objevil hned s dalšími čtyřmi spoluhráči z juniorky. Nešel tak do úplně neznámého prostředí. „Hlavní výhoda je to při sbírání puků, protože se o to podělíme,“ vtipkoval.

Zatímco Karlovy Vary a Pardubice berou play-out jako přípravu na blížící se baráž, pro Zlín a Olomouc je šestice zápasů spíše přípravou na novou sezónu. Všiml si rozdílu oproti extraligovým zápasům i Spurný? „Pořád je to extraligový zápas, takže to nějakou kvalitu má. Samozřejmě je to trochu rychlejší, ale největší rozdíl bych asi hledal v dovednostech a rychlosti rozhodování hráčů,“ uvažoval obránce, který v juniorce nastupoval v elitní pětce.

Urostlý bek nastoupil za áčko už podruhé, s týmem ale trénuje delší dobu. A jaká byla vůbec první reakce na pozvánku mezi dospělé? „Byl jsem rozhodně rád. Všichni asi ví, že sezóna juniorky byla špatná, takže mě šance opravdu potěšila,“ dodal.