Jsou to pro nás hrozně cenné body, přiznal Jan Jaroměřský

Zuzana Spurná, Lukáš Chuchválek
O L O M O U C – Kohouti si po reprezentační pauze nevedou vůbec špatně. Během tří dnů odehráli dvě utkání a získali čtyři body za dvě výhry. Zápas s Mladou Boleslaví se ale od prvních minut vyvíjel lépe pro Bruslaře. Hanáci však ani za velmi nepříznivého stavu nic nevzdali a postarali se o skvělý obrat. Po prodloužení si tak do tabulky mohli připsat další dva body. „Jsou to pro nás hrozně cenné body, obzvlášť po tom, co jsme první dvě třetiny předváděli. S hokejem to moc společného nemělo,“ přiznal Jan Jaroměřský, který v minulosti oblékal i mladoboleslavský dres.

Utkání na ledě Mladé Boleslavi se už od prvních minut nevyvíjelo tak, jak si Kohouti představovali. Už v desáté minutě lovil Konrád puk z branky, krizový okamžik ale přišel na konci druhé dvacetiminutovky, kdy Hanáci dvakrát rychle inkasovali. Olomouc pak ale ukázala svou bojovnost a poměrně vysoký náskok Bruslařů smazala. V prodloužení to pak byli právě Kohouti, kteří dokonali parádní obrat a radovali se ze zisku důležitých dvou bodů.

„Jsou to pro nás hrozně cenné body, obzvlášť po tom, co jsme první dvě třetiny předváděli. S hokejem to moc společného nemělo. Musím říct, že Boleslav dobře začala a my jsme mohli být rádi, že to bylo dlouho 1:0,“ přiznal Jan Jaroměřský.

Zkušený olomoucký obránce přiznal, že se Kohoutům první dvě třetiny nedařilo téměř nic podle plánu. „Věřili jsme, že bude naší výhodou, že už jsme odehráli zápas a Boleslav měla dlouhou pauzu. Paradoxně to ale vypadalo, že měla Boleslav víc sil. Dobře bruslila, napadala a my jsme si s tím hroznou dobu neuměli poradit. Skoro každý puk jsme odevzdali nebo nám přeskočil hokejku. Byl to typický zápas blbec. Když se puk mohl zastavit někde ve sněhu, tak se zastavil. Nic nám nešlo a stav 3:0 po druhé třetině už byl hodně kritický,“ vracel se k průběhu utkání.

Třetí dvacetiminutovka však patřila Hanákům. Ti dokázali rychle snížit náskok Bruslařů na pouhou jedinou branku a chvíli před koncem základní hrací doby srovnal krok svým druhým gólem v utkání Marek Laš. „Řekli jsme si ale, že hokej se hraje šedesát minut, a že když se nám podaří dát gól, Boleslav to nahlodá, protože asi byla v situaci, kdy body potřebovala trošku víc než my. I když to samozřejmě potřebuje každý. Tlak na ní asi víc ležel, i když to ty dvě třetiny nebylo vidět. My jsme pak ale dali gól, pak šťastný gól a bylo vidět, že Boleslav odstoupila od výkonu, který předváděla předtím. Přehouplo se to na naši stranu, šli jsme si za tím a za třetí třetinu jsme si aspoň vyrovnání zasloužili. Pro nás to jsou strašně cenné dva body,“ oddechl si bek nosící na drese číslo 22.

Olomouc ještě na začátku prodloužení dohrávala oslabení, to ale dokázala ubránit. I to přispělo k zisku cenného bodu navíc. „Boleslav má celkem kvalitní hráče na přesilovku, my se ale snažíme být obětaví, a když už jsme byli na lepší vlně, uhráli jsme to, dá se říct, bez problémů. Nebyl tam žádný větší závar. I to nás podrželo. Pak jsme měli trochu víc sil, ujeli jsme a to nám zajistilo bod navíc,“ dodal hokejista, který v Mladé Boleslavi hokejově vyrůstal.