Kapitán? Byla to zde má premiéra, směje se vášnivý fotograf Vilém Burian

Josef Prášek
O L O M O U C – Začíná už svou pátou sezonu v dresu Hanáků a proti Brnu to pro Viléma Buriana byl zajímavý zápas. Poprvé měl na dresu „C“, navíc proti svému bývalému celku slavil výhru. Kde by chtěl dohrát kariéru? Více v rozhovoru ZDE.

Olomouc začala proti Kometě opět skvěle. Stejně jako v úterním zápase. O osudu utkání rozhodli Hanáci už v první třetině, kterou vyhráli 2:0. „Stále to je začátek přípravy. Jsme rádi, že jsme šli do vedení v první třetině. Dali jsme nějaké góly, a to nás povzbudilo,“ říká útočník Vilém Burian. „Myslím také, že jsme měli dobrý pohyb. Celkově první dvě třetiny byly povedené, třetí už taková nebyla, ale náskok jsme si pohlídali. Je to fajn, je dvakrát po sobě porazit,“ libuje si.

⇒ Útočník Vilém Burian

Hanáci navíc donutili Brno, aby zase vystřídalo brankáře. Stalo se tak po páté brance, kterou vstřelil Tomáš Gřeš. „Byl to nahozený kotouč za branku a Karel Vejmelka to chtěl rozehrát, jenže to se mu nějak nepovedlo. Zachytil to pak Gřešák (Tomáš Gřeš pozn. red.), který se obtočil kolem branky a zasunul to do prázdné. Byl to pro něj takový dárek,“ říká na adresu svého mladšího spoluhráče Vilém Burian, který do utkání nastoupil v roli kapitána!

„V Olomouci to byla má premiéra s „C“ na hrudi,“ směje se jednatřicetiletý forvard, podle kterého to nakonec nebylo nic zvláštního. „V době korony se už ani nejezdí podávat ruce rozhodčím. Takže z toho nebyly žádné povinnosti navíc,“ usmívá se Vilém Burian, kterého si fotografové často během zápasů vyhlédnou.

„Lidi okolo docela vnímám. Když pak stoupnu na buly a proti sobě mám Alenku (klubovou fotografku Olomouce pozn. red.), jak tam fotí… Tak někdy prostě vypláznu jazyk, ať to má přece veselejší a nefotí jen zamračené obličeje,“ směje se vášnivý fotograf.

V rozhovoru pro hokej.cz se rozpovídal o několika tématech.

Například o tom, kde by chtěl zakončit svou kariéru, o konci kariéry Marka Laše, svém koníčku focení nebo o nahrávání pozvánek v Radiu Haná, kde byl nedávno se svými spoluhráči.

Foto: Alena Zapletalová