Kdo byl v dubnu nejlepším hráčem? Hlasujte v anketě Kohout měsíce!

Redakce
O L O M O U C – Hokejový měsíc duben je u konce a nám nezbývá nic jiného, než se poohlédnout po nejlepším hráči uplynulých týdnů. Olomoučtí hokejisté v dubnu sehráli celkem devět duelů, během kterých vybojovali postup do nejvyšší soutěže. Alespoň k jednomu duelu nastoupilo 24 hráčů, kdo byl podle vás nejlepší z nich? Hlasujte v anketě Kohout měsíce!

Pravidla ankety jsou jednoduchá. Vybírat můžete z hráčů, kteří v dubnu za Kohouty nastoupili alespoň k jednomu mistrovskému utkání. V roletkách zvolíte tři nejlepší hráče, kterým se postupně přičítají body (první místo 3 body, druhé místo 2 body, třetí místo 1 bod). Držitel nejvíce bodů získá ocenění Kohout měsíce dubna. Následně dojde k sečtení měsíčních výsledků, ze kterých vzejde nejlepší hráč HC Olomouc za sezónu 2013/14.

Hlasování začne v podnělí 21. dubna 2014 a skončí v pátek 25. dubna 2014. Následně vyhlásíme vítěze ankety Kohout měsíce dubna a Kohout sezóny. S oběma hokejisty poté přineseme rozhovory.

V měsíci dubnu sehráli olomoučtí hokejisté v rámci extraligové skupiny o udržení celkem devět zápasů. Tuto sérii Kohouti zahájili domácím těsným vítězstvím nad Chomutovem (3:2). V dalších dvou zápasech už tak úspěšná Mora nebyla, s Mladou Boleslaví a na Kladně dotáhla zápasy do prodloužení, nebo na samostatné nájezdy. Ani jednou ale koncovku duelu nezvládla (3:2 pr., 5:4 sn.).

Až opět proti chomutovským Pirátům dokázali Hanáci naplno bodovat. Na ledě svého soupeře zvítězili 3:1. Od té chvíle byli Kohouti jako na houpačce. Vítězství střídaly porážky, takové pravidlo platilo o výsledcích svěřenců trenéra Fialy až do závěrečného kola. Olomoučtí nejprve nestačili na Mladou Boleslav, na jejíž ledě utrpěli vůbec nejvyšší porážku v baráži (1:4).

Následující sérii domácích utkání Kohouti zahájili fantastickým obratem proti Kladnu. Přestože Mora prohrávala už o tři branky, svého soupeře pěti brankami poslala do první ligy. O dva dny později už mohla Olomouc rozhodnout o svém postupu, Chomutov se jí ale tentokrát předčít nepovedlo (2:3 pr.). Až v předposledním kole soutěže Hanáci potvrdili postup, před vyprodaným stadionem porazili dalšího postupujícího Mladou Boleslav 5:4 po prodloužení.

V posledním kole baráže už o nic nešlo, Hanáci na stadionu Kladna podlehli soupeři těsně 1:2.

Celkem tak během března nastoupili Hanáci do devíti utkání, přičemž čtyřikrát zvítězili a pětkrát byli pokořeni. Alespoň k jednomu zápasu nastoupilo celkem 24 hráčů. Který z nich byl podle vás tím nejlepším?

Přehled dubnových zápasů

B4: Olomouc – Chomutov 3:2
B5: Olomouc – Mladá Boleslav 2:3 pr.
B6: Kladno – Olomouc 5:4 sn.
B7: Chomutov – Olomouc 1:3
B8: Mladá Boleslav – Olomouc 4:1
B9: Olomouc – Kladno 5:3
B10: Olomouc – Chomutov 2:3 pr.
B11: Olomouc – Mladá Boleslav 5:4 pr.
B12: Kladno – Olomouc 2:1

Pozn.: Tučně jsou označena vítězná utkání Olomouce