Klub tady funguje a má koncepci, líbí se obránci Janu Dreslerovi

Miroslav Fantal
O L O M O U C – Na olomouckém zimním stadionu opět duní mantinely, hokejisté úspěšného celku z minulé sezóny se v pondělí po třech měsících znovu sešli a poprvé od dubnového postupu do extraligy nazuli brusle. Na ledě se objevilo také několik nových tváří, jednou z nich byl i jednatřicetiletý obránce Jan Dresler, který je na Hané prozatím jen na zkoušku. O jeho dalším působení v kohoutím dresu se musí poprat.
Obránce Jan Dresler

Olomoucký hokejový celek po senzačním postupu do extraligy stále nepřestává doplňovat kádr na příští, velmi těžkou sezónu. Momentálně se tak s týmem trenéra Petra Fialy a Jiřího Dopity připravuje i čtveřice hráčů, která je zde zatím jen na zkoušku. A jedním z nich je i řízný bek Jan Dresler, který je aktuálně volným hráčem.

„Momentálně jsem bez smlouvy. Letní přípravu jsem měl individuální v Ostravě. Bylo nás takhle více hráčů, kteří trénovali samostatně, takže jsme se domluvili a chodili jsme trénovat spolu,“ prozradil hokejista, jehož posledním zaměstnavatelem byla pražská Slavia. „Poté mě Olomouc kontaktovala přes agenta, který se domluvil s panem Dopitou. Šlo to mimo mě,“ popsal jednatřicetiletý hokejista.

V pondělí ráno se už Jan Dresler u svého potencionálního budoucího zaměstnavatele hlásil na prvním tréninku, který trval bezmála dvě hodiny. „Moje první pocity z Olomouce jsou pozitivní. Je vidět, že tady hokejový klub dlouhodobě funguje a že má nějakou koncepci. Uvidíme, jak se to bude dále vyvíjet,“ řekl hráč, který se na ledové ploše rozhodně neztratil. Jako jediný totiž navlékl černé kalhoty, které připomínali jeho poslední sezónu v Karlových Varech.

Ačkoli to bylo v pondělí pro odchovance Nového Jičína první seznámení s mužstvem, s některými hráči se již znal, a to z dřívějšího působení. „Znám se například jak s Jirkou Trvajem nebo Tomášem Vošvrdou. Některé kluky znám víc, některé míň, ale určitě ještě bude čas se seznámit se zbytkem,“ nedělal si starosti hráč, který by rád v Olomouci zakotvil. „Olomouc bude hrát extraligu, jako krok dozadu to neberu. Hlavně když tu ještě nemám smlouvu. Ale chci se o ni poprat a pomoci k co nejlepším výsledkům,“ zdůraznil.

Jan Dresler o posunutí modrých čar:

„Mělo by to více pomoci ofenzivní hře, takže úplně nadšený z toho nejsem. Budeme se tomu muset přizpůsobit, určitě i upravit herní styl a orientaci na ledě. Ale pokud to bude ku prospěchu, tak proč ne.“

Pokud by se tak opravdu stalo a Jan Dresler by zaujal trenéry Mory natolik, že by si ho v kádru pro nadcházející ročník ponechali, musel by si jednatřicetiletý bek zvykat na poněkud skromné podmínky hokejového života. Přeci jen stařičký olomoucký stadion se s novými arénami v Karlových Varech či Praze jen těžko může srovnávat.

„Nikde to není dokonalé. Začátky v Olomouci byly těžké, peněz není nikdy nazbyt. Myslím si, že se to tady buduje postupně a bude to jen a jen lepší. Nikde zázemí není stoprocentní,“ uvedl Dresler, který už s olomouckým hokejem do styku nejednou přišel.

V předchozí sezóně nastoupil k jedenácti zápasům za Medvědy Beroun a právě v jejich dresu se v rámci pátého kola představil na Hané. V souboji dvou tehdy neporažených týmů pomohl Středočechům k překvapivému vítězství. „Vzpomínky na Olomouc? Loni jsme tady vyhráli s Berounem 2:0,“ smál se obránce Dresler.

Foto: hokejkv.cz