Kluci na každém tréninku nechají všechno, chválil spoluhráče třígólový Josef Podlaha

Zuzana Spurná, Johan Čáp
O L O M O U C – Nový rok, nový začátek? I tak by se asi dal pojmenovat restart, který zažívá starší dorost. Svěřenci Karla Berana odehráli od začátku roku 2017 čtyři utkání a zaváhali pouze jednou. Parta kolem kapitána Pěchy, respektive zastupujícího kapitána Holiše, nasbírala deset bodů a šňůru výher prodloužila na tři zápasy. V posledním utkání s Kolínem dorost neinkasoval a velký podíl na výhře měl i Josef Podlaha, který si připsal rovnou hattrick.

Starší dorost má za sebou dva výborné zápasy. V pátek si svěřenci trenéra Karla Berana vyšlápli na favorizovanou Mladou Boleslav, o den později přehráli Kolín a za dvě vysoké výhry, 5:3 a 6:0 brali šest bodů. Právě vítězství nad Mladou Boleslaví Kohouty nakoplo před utkáním s Kolínem. „My jsme hlavně věděli, že jsme v předchozím zápase porazili druhou Boleslav. To byl velice slušný hokej. Bylo nám jasné, že i Kolín bude slušný soupeř, protože na nás neztrácel tolik bodů. Nesměli jsme je podcenit, což se nám naštěstí nestalo. První tři minuty byly sice fakt špatné, ale pak se ke mně odrazil puk, jeli jsme dva na jednoho, já nic nevymýšlel, vystřelil a vedli jsme. Pak nám tam spadlo skoro všechno,“ vrátil se k utkání Josef Podlaha.

⇒ Útočník Josef Podlaha

Josef Podlaha se v utkání blýskl hattrickem, když se trefil třikrát během dvanácti minut úvodní třetiny. Produktivní útočník musel chvíli pátrat v paměti, aby si vybavil, kdy naposled se mu podařilo vstřelit tři branky. „Budou to tak dva nebo tři roky. Naposled to bylo v mladším dorostu,“ usmíval se.

Nechybělo mnoho a urostlý forvard mohl svou bodovou sbírku ještě rozšířit. „Mohl jsem dát i čtvrtý gól, ale po první třetině jsem zlomil třígólovou hokejku, což dělá hodně,“ smál se. „Kolín navíc střídal gólmana, takže jsem nevěděl, co od něj čekat. Už to bohužel nevyšlo. Ale hattrick nebo ne, hlavně, že se vyhrálo,“ tvrdil útočník, který ve starším dorostu obléká dres s číslem 11, v juniorce však nosí patnáctku.

Právě Podlaha byl tím, kdo donutil kolínského brankáře střídat. Jaké pocity se mu honily hlavou po úspěšném utkání? „Je super dát tři góly, do dalších zápasů mi to určitě zvedne sebevědomí, ale hlavní je, že se vedlo 3:0,“ oddechl si.

Staršímu dorostu se od začátku nového roku daří. V prvním lednovém utkání sice na ledě Kladna sice zaváhal a bral pouze bod za prohru v prodloužení, pak si ale připsal tři vysoké výhry nad Litvínovem, Mladou Boleslaví a Kolínem. Co se tedy změnilo? „Kluci teď fakt makají. Na každém tréninku nechají všechno, každý se snaží a hrajeme týmově. Od první do poslední lajny je to super výkon, to samé gólmani,“ chválil své spoluhráče.