Kohout měsíce: Kdo byl nejlepší v posledním měsíci roku 2015?

Redakce
O L O M O U C – Rok 2015 už je za námi, ještě jednou se k němu však musíme vrátit, a to konkrétně do jeho posledního měsíce. Vaše hlasy rozhodnou o tom, kdo byl v prosinci nejlepším hráčem kádru Kohoutů. Mora v prosinci odehrála osm zápasů a její bilance byla vyrovnaná – čtyři vítězství, čtyři porážky. Komu dáte svůj hlas v anketě „Kohout měsíce“?

Pravidla ankety jsou jednoduchá. Vybírat můžete z hráčů, kteří v prosince odehráli alespoň k jedno utkání. V roletkách zvolíte tři nejlepší hráče, kterým se postupně přičítají body (první místo 3 body, druhé místo 2 body, třetí místo 1 bod). Držitel nejvíce bodů získá ocenění Kohout měsíce září. Následně dojde k sečtení měsíčních výsledků, ze kterých vzejde nejlepší hráč HC Olomouc za sezónu 2015/16.

Hlasování začíná v úterý 5. ledna a skončí v neděli 10. ledna. Následně vyhlásíme vítěze ankety, se kterým poté přineseme rozhovor.

Vstup do dvanáctého měsíce roku 2015 měli Hanáci výtečný! Hned na jeho začátku totiž zažili třízápasovou sérii, v níž neztratili ani bod. Vše začalo domácím vítězstvím nad trápícím se Litvínovem v poměru 3:0. Následně Kohouti podruhé v sezóně porazili Třinec, tentokrát na jeho ledě výsledkem 4:1. Svou formu pak Venerovi svěřenci potvrdili v domácím prostředí proti Spartě (5:1).

Tím ale na několik dní dobré období pro Kohouty a jejich fanoušky skončilo. Dlouho vyrovnané utkání s Hradcem Králové ztratila Mora v posledních minutách, kdy inkasovala v oslabení (1:2), následně po reprezentační přestávce nedokázala dát ani branku Mladé Boleslavi (0:3). Po dvou porážkách se Olomouc nezvedla ani proti Plzni, se kterou do té doby nezaváhala, podlehla ji v poměru 1:3. Poté tým z Hané sice dokázal dohnat tříbrankovou ztrátu na ledě Brna, bral však jen bod za prohru v prodloužení (3:4p).

Chuť a dojem si olomoučtí hokejisté spravili v posledním utkání roku 2015. V střetnutí proti Chomutovu si dokázali vytvořit množství šancí, víc jak na gól to však nestačilo. A jelikož dali jednu branku i Piráti, musel jít zápas do prodloužení a následně i do nájezdů. V nich měli Kohouti namále, nakonec ale zásluhou obránce Houdka přidali bonusový bod.