Kohout měsíce listopadu: Fanoušci zvolili Jakuba Hermana

Redakce
O L O M O U C - Listopadové hlasování o nejlepšího hráče měsíce je u konce. Fanoušci nakonec vybrali devatenáctiletého útočníka Jakuba Hermana, který na Hanou přišel z Třince až v průběhu sezóny. V listopadu si ale svými výkony zajistil stabilní místo v sestavě a také obdiv diváků. Herman dostal od fandů celkem 271 bodů. Druhý skončil obránce Jakub Bartoň, třetí těsně gólman Libor Kašík.

Šest gólů ze sedmi, které Herman v dresu Hanáků vstřelil, připadlo právě na listopad. Fanouškům to neuniklo a "Herminátora" si zvolili za nejlepšího hráče měsíce. "Určitě je příjemné, že si mě fanoušci všimli, ale samozřejmě není mou prioritou vyhrát anketu. Důležité je hrát dobře na ledě," měl radost.

⇒ Jakub Herman

"Hraju teď pravidelně, chodím na přesilovky a oslabení, dostávám hodně prostoru a jsem spokojený," hodnotil uplynulý měsíc Herman, který se i bodově prosazuje.

"Jsem rád, že mi tam něco spadne, ale gólů by mohlo být víc. Jsou zápasy, kdy proměním skoro všechno, potom ale přijde utkání, kdy se trápím a branku nevstřelím," přiznal.

Přestože Herman pravidelně nastupuje v seniorské soutěži a střílí jeden gól za druhým, pozvánky do reprezentace se nedočkal. "Nevím proč. Není to moje rozhodnutí. Rád bych za národní tým hrál, ale na druhou stranu bych ztratil třeba měsíc v klubu, nemohl bych týmu pomoct. Chci dál hrát za Olomouc, nějak extra mě to zase neštve, že nejsem v reprezentaci. Prostě jsem se do ní nedostal, přejdu to tedy dál," uvedl.

Před dvěma roky odcestoval devatenáctiletý útočník do Kanady, kde nastupoval v juniorské Western Hockey League za tým Moose Jaw Warriors.

"Byl jsme tam rok, odehrál jsem jen polovinu zápasů. Byl jsem totiž mezi mladšími a neustále nás točili. Pořádně jsem začal hrát až koncem sezóny, následně jsem chtěl být vytrejdovaný jinam, ale nevyšlo to. Nakonec jsem se vrátil zpátky. Možná jsem se tam na rok zastavil, na druhou stranu to beru jako dobrou zkušenost do života. Naučil jsem se anglicky, podíval jsem se do světa," vzpomínal.

Jakubovi k vítězství v listopadovém hlasování gratulujeme. Celkové pořadí ankety Kohout sezóny vede po třech měsících Radim Kucharczyk před Petrem Haluzou a Jakubem Bartoněm.

Kohout měsíce listopadu – TOP FIVE

1. Herman Jakub      271 bodů
2. Bartoň Jakub      155 bodů
3. Kašík Libor       154 bodů
4. Haluza Petr       110 bodů
5. Ministr Milan      61 bodů

Jednotlivé měsíční výsledky se sčítají tímto způsobem: první místo v měsíčním bodování = 10 bodů, druhé místo = 9 bodů atd.

Kohout sezóny – průběžné pořadí do 5. místa

1. Kucharczyk Radim   22 bodů