Kohoutem měsíce březen se stal Miroslav Holec

Martin Vavruša, Zuzana Spurná
O L O M O U C – Hanáci už se sice začali připravovat na nadcházející sezónu, my se ještě vrátíme do té minulé a vyhlásíme Kohouta měsíce březen. Tím se stal útočník Miroslav Holec, pro kterého to bylo překvapení, ze kterého ovšem neskrýval nadšení. „Děkuju fanouškům. Ani nevím, jestli se podobná ocenění předávají i v Brně a na Slávii, kde jsem působil,“ prozradil s úsměvem.

S počtem 250 hlasů se stal vítězem březnové soutěže o Kohouta měsíce Miroslav Holec. Osmadvacetiletý útočník, který dříve sbíral zkušenosti v extralize za brněnskou Kometu a pražskou Slávii, se tak dočkal svého prvního klubového ocenění.

⇒ Útočník Miroslav Holec

Holec, který po většinu sezony nastupoval ve čtvrté formaci, na sebe upozornil především v posledních zápasech základní části, kdy dokázal bodovat v sedmi duelech v řadě. „Asi jsem měl formu. A to se pak body sbírají jinak, než když ji nemáte,“ zamýšlel se nad náhlou produktivitou hráč s desítkou na drese.

Jeho úspěchy v zápasech mohly být zapříčiněny také přesunem do první formace, kam nastoupil místo zraněného Marka Laše. „Nečekal jsem to, ale bral jsem to, jak to je. I ve čtvrté lajně jsem hrál docela dost a měli jsme dobré i špatné zápasy,“ vzpomínal rodák z Písku, který si v prvním útoku dobře rozuměl s Jakubem Hermanem a Dávidem Bucem. „S Hermošem jsme hráli spolu už spoustu zápasů předtím, navíc jsme si sedli i mimo led a to pak jde pochopitelně vidět i v utkání,“ pochvaloval si.

V březnu Kohouti sehráli poslední dvě utkání základní části, v obou brali po třech bodech, potom ale přišlo play-off, v němž podlehli Plzni 1:4 na zápasy. „Myslím si, že jsme nehráli špatně. V play-off jsme byli vyrovnaným soupeřem více než ten jeden zápas doma, ale Indiáni zkrátka byli lepší v produktivitě,“ komentoval výsledky Holec. On sám se v play-off dokázal prosadit pouze jednou, několikrát ale orazítkoval tyč plzeňské brány. „V prvním zápase jsem nastřelil dvě tyče. Možná kdyby to byly góly, mohla se celá série vyvíjet jinak. Ale bohužel to tak nebylo a my jsme vypadli. Kamarádi z Brna mi teď říkají tyčkař,“ dodal pobaveně.

Dva spoluhráče z Brna teď má Holec také v Olomouci. Tým posílili brankář Martin Falter a útočník Vilém Burian. „Znám se s nimi už z dřívějška. Jsem rád, že jsou tady, aspoň mám s kým jezdit domů,“ komentoval jejich příchod se smíchem.

Prohrou ve čtvrtfinále pro Kohouty sezóna skončila. Olomoucký útočník z ní má spíše smíšené pocity. „Se začátkem sezóny jsem moc spokojený nebyl, ale tak od poloviny to bylo lepší.“ V cílech do příštího ročníku extraligy má ovšem jasno: „Budou stejné jako tento rok. Hlavní je vyhnout se play-out,“ věděla olomoucká desítka.

Šest týdnů po konci sezóny měli Hanáci čas na odpočinek, začátkem května jim už však začala suchá příprava. „Nikdy se na ni netěším,“ přiznal Holec. „Je to ale nutné zlo, protože pak z ní hráč těží celou sezónu,“ uzavřel