Kohouti hostí Spartu! Navážou na předchozí výhru?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Přesně po týdnu se Kohouti znovu představí doma. Na vlastním ledě vyzvou olomoučtí hokejisté silnou Spartu, která si v posledním odehraném kole s chutí zastřílela proti Liberci. I Hanáci ale mají na co navazovat. V posledním odehraném utkání přetlačili Třinec a podobný výkon budou chtít zopakovat i proti Spartě. Vy můžete být znovu u toho! Utkání začíná v neděli v 17 hodin.

Jako by dva ne příliš povedené domácí zápasy Kohoutům nakoply před utkáním na ledě silného Třince. Hanáci se před vlastními fanoušky museli smířit s prohrami 1:3 proti Hradci Králové a 3:4 po prodloužení proti zlínským Beranům. V utkání s třineckými Oceláři si ale Hanáci napravili reputaci, když ambiciózní Třinec přetlačili po samostatných nájezdech 4:3.

V dalším kole, a znovu v domácím prostředí, čeká Kohouty další silný soupeř. Na olomoucký led dorazí pražská Sparta, která v posledním kole rozstřílela tápající Liberec 7:1. Zápas s Hanáky ale bude ještě o něco zajímavější. Spartu a Olomouc dělí ve vyrovnané tabulce pouze tři body, Kohouti se tak na pražský výběr mohou dotáhnout.

Že rozhodně nepůjde o nic jednoduchého ale napovídají zápasy z minulé sezóny. Nejprve se na domácím hřišti z výhry 3:2 radovali Hanáci, i podruhé pak Spartu vyzvali doma. Tentokrát však Spartě podlehli vysoko 1:5. Ve dvou zápasech v hlavním městě si oba týmy body znovu rozdělily. Nejprve si tři body za výhru 4:2 připsala Olomouc, napodruhé se v dohrávce 18. kola radovali z výhry 3:1 domácí.

Z KABINY SOUPEŘE: Spartu zatím střídá výhry a prohry

Po konci uplynulé sezóny se s pražským týmem rozloučili brankáři Filip Novotný i Tomáš Pöpperle. Zatímco první jmenovaný posílil karlovarskou Energii, druhý se vydal zkusit štěstí do Německa. Spartu opustil i obránce Vladimír Eminger a pětice útočníků, konkrétně Jan Buchtele, Lukáš Cingel, Brian Ihnačák, Martin Procházka nebo Michal Řepík.

Opačným směrem putoval brankář David Honzík z Karlových Varů nebo Sami Aittokallio z finského Kärpät Oulu. Dres Sparty nově oblékají i obránci Tomáš Dvořák, Tomáš Pavelka nebo Petr Zámorský. Zlín za hlavní město vyměnil útočník Patrik Říčka a dvojice norských forvardů Alexander Reichenberg a Vinny Saponari.

Sparta od startu nového ročníku střídá výhry a prohry. Na úvod si poradila s Pardubicemi (3:2) i Jihlavou (4:3), pak ale nestačila na dva týmy v modrém. Vítkovicím (1:6) a Plzni (3:4). Pak přetlačili Hradec Králové 3:2, Kometě ale podlehli těsně 1:2. V dosud posledním utkání si však Sparta s chutí zastřílela a porazila Liberec vysoko 7:1.

Šest ze sedmi utkání odchytal Sami Aittokallio a pyšnit se může 92% úspěšností. Produktivitu útočníků vede se dvěma góly a třemi asistencemi Miroslav Forman. Jen o bod méně, za gól a jednu nahrávku má obránce Petr Kalina.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Jiří Kalous
Hala (kapacita): O2 ARENA (17 037)
Poslední utkání: Výhra nad Libercem 7:1