Kohouti hostí lídra tabulky! Oplatí Plzni vysokou prohru?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Po čtyřdenní pauze čeká Kohouty další zápas. A to znovu před vlastními fanoušky. Na domácím ledě přivítají Hanáci vedoucí Plzeň, které se však v posledních kolech nedaří tak, jak by chtěla. Olomouc má navíc Západočechům co oplácet, v prvním vzájemném utkání totiž indiánům vysoko podlehla. Poslední dva zápasy na domácím ledě se Kohoutům navíc velmi dařilo a právě na utkání s Jihlavou a Chomutovem budou chtít navázat. Vy můžete být u toho! Zápas začíná v neděli v 17 hodin.

V posledních dvou utkáních se Hanákům velmi dařilo. Před vlastními fanoušky překonali smůlu, která se jim v domácích zápasech lepila na paty a připsali si šest bodů za výhru 3:0 nad Jihlavou a 5:2 nad Chomutovem. Se svými výkony tak mohou být spokojení. „Dva zápasy, šest bodů, navíc před domácím publikem. To určitě potěší. Dá se říct, že jsme to fanouškům nějak vrátili. Po předchozích výkonech si to zasloužili a snad mohou být spokojení. Doufám, že na to v neděli navážeme dobrým začátkem a dopadne to zase za tři body,“ věřil David Škůrek.

A co podle olomouckého obránce Kohoutům k šesti bodům a očekávané domácí výhře pomohlo? „Pomohl tomu zápas s Jihlavou, kde jsme to zlomili. Bylo to sice takové utahané, ale nakonec to tam spadlo a vyhráli jsme s čistým koncem. Proti Chomutovu se nám povedl začátek, po první třetině to bylo 2:1 a určitě se nám pak hrálo dobře,“ usmíval se olomoucký odchovanec.

V posledním utkání se Škůrkovi dařilo. Už v první minutě poslal Olomouc do vedení svým gólem, na druhý pak nahrál. „Nevím, jak mi to šlo. V posledním utkání se mi povedlo dát gól, což potěší, ale nedívám se na to. Musíme hrát jako tým a doufám, že zvládneme i další zápas,“ řekl urostlý obránce.

Kohouti patnácté kolo předehrávali, po vynechaném pátečním utkání je tak znovu čeká zápas na domácím ledě. Před vlastními fanoušky přivítají Plzeň, které mají po vysoké prohře na začátku soutěže co oplácet. „Musíme hrát to, co hrajeme teď. Nesmíme se dívat na to, co hrají oni, musíme začít my a oni se budou muset přizpůsobit, ne naopak. Minule to byl takový všelijaký zápas. Spadlo jim tam téměř všechno a měli i dost štěstí. K tomu se ale nesmíme vracet. Tohle bylo, je to za námi a před námi nový zápas, který začíná 0:0,“ dodal hokejista nosící na drese číslo tři.

Z KABINY SOUPEŘE: Plzeň dál kraluje extralize, dohání ji ale tři týmy

Kohouti už se s Plzní jednou utkali, tehdy se jim ale zápas vůbec nepovedl a ze západu Čech si odvezli deset gólů. Od té doby sice těsně podlehli Hradci Králové po prodloužení 3:4, pak ale protáhli šňůru výher na šest utkání. V posledních pěti kolech se však indiáni radovali jen ze dvou výher, hned čtyřikrát se navíc o body dělili.

Nejprve ztratili dobře rozehraný zápas proti Kometě, která si pak za výhru 5:4 v prodloužení odvezla dva body, v dalších dvou zápasech pak Západočeši nejprve přehráli Liberec 5:1, pak ale přetlačili Zlín až po nájezdech 5:4. V dalších dvou vyrovnaných utkáních pak Plzeň podlehla Litvínovu 1:2 po prodloužení a Třinci 2:3 po prodloužení. I přes ne příliš povedené poslední zápasy se však Plzeň dál drží na čele extraligové tabulky, na záda jí však s jednobodovým odstupem dýchá Kometa, Třinec a Hradec Králové.

Brankovišti Plzeňských dál vládne Miroslav Svoboda, který se chlubí úspěšností 92,73 %. . Bodování obránců vede Petr Kadlec, který si připsal šest asistencí. Nejproduktivnějším hráčem indiánů a zároveň nejlepším střelcem je s 15 góly a sedmi asistencemi Dominik Kubalík. Jen o dva body méně má na svém kontě za 12+8 Tomáš Mertl.