Kohouti jedou do Třince! Porazí Oceláře i potřetí?

Tomáš Pavlica
O L O M O U C – Kohouti z posledních čtyřech zápasů získali jedenáct bodů a upevňují si své místo v první šestce. Nyní jedou na led Třince, který je nad nimi v tabulce o pět bodů. „Nebojíme se nikoho,“ vzkazuje na sever Moravy Jakub Herman! Kohouti letos už dvakrát Oceláře porazili, povede se to i potřetí? Zápas sledujte ve čtvrtek 28.12. od 17:00.

Sváteční výhra nad Zlínem Kohouty udržela na pátém místě tabulky. Napínavý zápas s fotbalovým výsledkem 1:0 rozhodl Jakub Herman. „Kdybychom dali více gólů, na které jsme určitě šance měli, tak by to bylo klidnější. V závěru jsme se docela klepali, ale Braňo Konrád nás podržel. Ale celkově povedený zápas a zasloužené tři body pro nás,“ komentuje zápas nad Ševci právě střelec vítězného gólu.

⇒ Útočník Jakub Herman

Jakub Herman se do sestavy vrátil po necelém měsíci, kdy chyběl kvůli svému zranění. „Chybělo mi to. Tři týdny jsem nic nedělal. Jsem teď týden na ledě a mám chuť, ale fyzička mi chybí, takže více odpočívám,“ konstatuje olomoucká jednaasedmdesátka. Ta se prosadila jak proti Hradci, tak i nyní proti Zlínu a celkově má čtyři góly.

I díky němu si nyní Kohouti hoví na pátm místě tabulky s dvoubodovým náskokem na šestou Kometu a desetibodovým polštářem na desátou Boleslav. „Po Vánocích se láme chleba. Říká se, že sedmdesát bodů by mělo stačit na play-off, ale člověk chce dojít co nejdál, nechceme mít potřebu ohlížet se před sebe, za sebe. Musíme jen sbírat body,“ není uspokojený tabulkou Jakub Herman. V období Vánoc je program pro kluby nabitý. Olomouc odehraje během dvou týdnů šest zápasů. Ten další už ve čtrtek v Třinci.

Kohouti mají formu a nezaleknou se ani Třince, kterého na svém stadionu minule vypráskali v poměru 4:0. „Musíme hrát poctivě, nemůžeme být z nikoho posraní. Hrát se dá s každým a chceme pokaždé body. I když je Štědrý den, tak musíme myslet na body. Ty se počítají neustále,“ burcuje Herman, který minulý zápas proti Třinci uzavřel svou trefou na 4:0.

Z KABINY SOUPEŘE: Pohodová jízda extraligou a sen o Lize mistrů

Vypadá to, že Třinec nasedl na pohodovou jízdu přes základní část a těší se na play-off. Nyní je na čtvrtém místě tabulky, pět bodů náskoku má právě na Kohouty, čtyři mu zbývají na třetí Vítkovice. Oceláři neprohráli více jak dva zápasy za sebou, velké krize se jim vyhýbají. Nejtěžší porážku v sezóně jim nadělili Kohouti spolu se Zlínem v poměru 4:0, tento výsledek se ale zcela vymyká. Třinec valnou většinou svých zápasů vyhrává, občas prohrává, o gól či dva.

Nejproduktivnějším hráčem je Martin Růžička s 37 (20+17) body, který je i druhý v celkovém pořadí produktivity celé extraligy a myslí si i na olympiádu. Za ním je ještě odskočený Marcinko s 28 body (11+17). Pak už následují stará dobrá jména Rákos, Roth, Doudera, Polanský, jejichž bodové konto ale není tak nadité. Jistotou je i nadále Šimon Hrubec v bráně, jehož úspěšnost je skoro na 92 %. Podobnou má i dvojka Hamerlík.

Co Ocelářům jde velmi dobře, to jsou oslabení. Skoro 89% úspěšnost je nejlepší v extralize, o pár setin za nimi je Olomouc. A ani přesilovky nejsou špatné! 26 gólů a 20 % úspěšnosti je řadí k lepším týmům v této činnosti. Třince si dál žije i svůj evropský sen. Dostal se až do semifinále Ligy Mistrů, když vyřadil nejprve Malmö a pak Brynäs. Mezi nejlepšími čtyřmi je čeká finské Jyväskylä.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Václav Varaďa
Hala (kapacita): Werk aréna (5200)
Poslední utkání: Výhra v Litvínově 2:5