Kohouti mají před sebou dlouhou cestu. V Plzni je čeká souboj tabulkových sousedů

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Většina lidí si sice ještě užívá vánoční svátky, to ale neplatí pro olomoucké hokejisty. Ti se sešli už 25. prosince odpoledne, aby se připravili na nadcházející zápas. Hanáci mají před sebou dlouhou cestu až na západ Čech, kde se utkají s Plzní. Olomoučtí mají s indiány zatím vyrovnanou bilanci, rádi by ale misky vah naklonili na svou stranu. O další tři body budou bojovat netradičně v pondělí od 16:30.

Na poslední domácí zápas by Kohouti nejraději zapomněli. Utkání se Spartou Hanákům vůbec nevyšlo a z ledu se poroučeli s prohrou 1:5. „Nevím, z jakého důvodu, jsme začali hrát s přílišným respektem. Vypadalo to, že trochu čekáme, co s námi Sparta udělá. Po první třetině to bylo 0:1, což nevypadalo výsledkově špatně, ale herně to nebylo dobré. Ve druhé třetině se to odrazilo i na gólech. Padlo jim tam dost gólů a prakticky bylo po zápase,“ mrzelo Tomáše Mikúše.

⇒ Útočník Tomáš Mikúš

Na velké změny příliš prostoru nebylo, poslední a nejbližší zápas dělí pouhé čtyři dny, a to navíc ty sváteční. „Na prvním tréninku po Vánocích jsme si řekli, co jsme udělali špatně, ukázali jsme si to na videu a řekli jsme si, co nás čeká. Na ledě jsme to potrénovali tak, abychom to byli schopní zlepšit,“ prozradil.

Právě v závěru prosince čeká týmy hrající nejvyšší soutěž pořádně nabitý program. Také Kohouti odehrají během jedenácti dnů pět zápasů. „Mně osobně to vyhovuje. Na začátku sezóny se hrály jen jeden až dva zápasy do týdne, a pak byly čtyři dny volné, takže člověk trochu vypadl z tempa. Myslím, že více hráčům vyhovuje, když se hraje každý druhý den, protože zůstáváme v zápasovém tempu, což je lepší,“ tvrdil třiadvacetiletý hokejista.

Dalším soupeřem Olomouce bude Plzeň, se kterou mají Kohouti zatím vyrovnanou bilanci. Ze západu Čech si Hanáci přivezli dva body, když dotáhli třígólové manko a slavili výhru v prodloužení 6:5, dom ale na indiány nestačili a podlehli jim 2:5. Ve druhém zápase si Tomáš Mikúš připsal po návratu po zranění asistenci. „Nebylo to ideální. Byl to můj první zápas po zranění a ještě prohra, takže se mi to nehodnotí dobře. My se ale musíme dívat jen na sebe, dávat pozor na začátky a snažit se polepšit,“ uvědomoval si hráč nosící dres s číslem třináct.

Olomoucké hokejisty a Plzeň od sebe dělí pouhý bod, Hanáci si tak uvědomují, že je na ledě modrobílého celku nečeká nic jednoduchého. „Bude to velmi bojovný zápas. Bude se hodně bruslit, srážet se, hodně se bude střílet, takže po fyzické stránce rozhodně náročné utkání,“ věděl útočník, který v Olomouci působí druhou sezónu.

Stejně jako Kohouti, i Plzeňští sezónou nekráčí tak jistě, jako v minulém roce. Indiáni sice letos spíš klopýtají, pomalu ale jistě se ale dostávají ze dna tabulky. „Myslím, že u Plzně je to podobný případ jako u nás. Minulý rok se jim dařilo, byli jsme v podstatě konkurenti na lepších pozicích tabulky. A letos… ne každý rok se daří a ne vždy má tým takové štěstí, takže se jim možná stalo něco podobného jako nám. My ale musíme bodovat. Je to náš konkurent, takže musíme zabojovat a přivézt body,“ řekl rozhodně Tomáš Mikúš.

Z KABINY SOUPEŘE: Na houpačce s indiány. Plzeň se krok po kroku zvedá

Plzeň začíná pomalu, ale jistě zvedat. Po nepříliš dobrém začátku sezóny začínají Západočeši sbírat bod za bodem a pomalu stoupat tabulkou. Od Olomouce je tak dělí pouhý bod. Plzeňské tabulce produktivity vévodí Dominik Kubalík (16+8), který je zároveň nejlepším střelcem indiánů. O pět bodů méně má na svém kontě Jaroslav Kracík (4+15), trojici nejproduktivnějších hráčů uzavírá zkušený Ondřej Kratěn. Kapitán Západočechů nasbíral patnáct bodů za šest gólů a pět asistencí.

Mezi obránci se nejvíce daří Lukáši Pulpánovi, který si připsal jedenáct bodů z pět přesných střel a šest gólových nahrávek. Plzeň má na soupisce hned čtveřici brankářů, nejvíce prostoru však dostává Matěj Machovský, který odchytal 26 utkání. Jeho úspěšnost se vyšplhala na 91,53 %.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Martin Straka
Kapitán: Ondřej Kratěna
Hala (kapacita): Home Monitoring Aréna (8 236)
Poslední utkání: Prohra se Zlínem 1:3

SOUPISKA Plzně