Kohouti míří k odvetě do Trenčína. Navážou na předchozí dvě výhry?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Poslední dva zápasy vyšly Kohoutům velmi dobře. Hanáci se pokaždé radovali z těsné výhry, a právě na ty budou chtít navázat v dalším utkání. K tomu vyrazí až za české hranice. V Trenčíně čeká partu kolem kapitána Vyrůbalíka odveta s tamní Duklou. A nečeká je vůbec nic jednoduchého. Byli to právě Slováci, kteří na olomouckém ledě začali lépe, Hanáci se ale postarali o skvělý obrat. Odveta začíná na Zimním stadionu Pavla Demitry v úterý v 17:30.

Kohouti proti Pardubicím navázali na dobrý výkon z ledu Jihlavy a i podruhé dokázali svého soupeře přetlačit těsně 2:1. Hanáci začali dobře, když se už ve 12. minutě trefil za záda pardubického Růžičky Marek Laš. Dlouho se pak ale čekalo na další přesný zásah. Ten znovu přišel z hokejek Olomouce. Přesnou střelou se pak prezentoval Aleš Jergl a Hanáci chvíli po polovině utkání vedli už o dva góly.

Dynamo ale utkání ještě zdramatizovalo v samotném závěru základní hrací doby, kdy trochu z náskoku Kohoutů umazal Tomáš Rolinek.

Olomoučtí si pak proti Východočechům zkusili ještě prodloužení tři na tři a samostatné nájezdy. V nastavené pětiminutovce i v následné dovednostní disciplíně se však tentokrát radovaly Pardubice, když o výhře jednotlivých částí vždy rozhodl Peter Quenneville. Z výhry se však radovali Hanáci.

V dalším zápase čeká Kohouty odveta se slovenským Trenčínem. Hanáci s ním změřili síly už před domácími fanoušky, tehdy ale nezačali vůbec dobře. Už v první minutě totiž vedle Dukla. Na inkasovanou branku však dokázal reagovat Roman Rác.

Dukla se však znovu nadechla a vzala si zpět své vedení díky dvěma brankám. Nejprve se trefil Radivojevič, pak Bulík. I tentokrát ale Olomoučtí našli odpověď, když se o slovo znovu přihlásila čtvrtá lajna a tentokrát mířil přesně Aleš Jergl. V posledních dvou minutách pak zařídil vyrovnání kapitán Martin Vyrůbalík.

Rozhodnout nakonec musely až samostatné nájezdy, ve kterých výhru Kohoutů vystřelil Kevin Sundher.